אמבלייז השיקה מערכת מולטימדיה לסלולר, המתאימה לרשתות פס צר

מאת הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת הדר חורש

חברת אמבלייז השיקה גרסה חדשה למערכת להעברת מולטימדיה על גבי טלפון סלולרי. החברה מסרה כי הגרסה השלישית של המוצר מבוססת על תקני MPEG4 ו-H.263 לרשתות פס צר, ומשפרת את איכות התמונה והצליל. המערכת מצוידת באלגוריתם העוקב אחר שינויים ברוחב הפס, כדי להבטיח את יציבות הקליטה בתנאים בהם יש שינויים באיכותה.

אמבלייז מפתחת ומשווקת מערכות להעברת מולטימדיה על גבי טלפון סלולרי ברשתות דיגטליות מדור 2 (הדור הנוכחי). החברה פועלת מגבעתיים, וחתמה עד היום על עסקות למכירת מערכות לחברת סמסונג הקוריאנית ולחברת הסלולר האיטלקית Wind. חברת Wind הודיעה בדצמבר 2001 על הפעלת שירות למשלוח ברכות מולטימדיה על גבי הסלולר, באמצעות הטכנולוגיה של אמבלייז. אין עדיין נתונים על ההצלחה המסחרית של השירות.

אף על פי שבשוק הסלולר צופים ביקוש גדול לתקשורת תמונה, וידיאו וקבצי מוסיקה, השקות מסחריות של שירותים אלה צפויות להתבצע במדינות המערב רק עם כניסת מערכות הדור השלישי של התקשורת הסלולרית, בעוד שנים מספר.

אמבלייז לא הצליחה עד כה להתקשר בעסקות עם מפעילי סלולר גדולים, בין היתר עקב חוסר היציבות של המערכת שהיא מציעה, בשל השינוי התכוף באיכות הקליטה הסלולרית. הדור החדש של המערכת אמור להתגבר על בעיה זו. להערכת מנהלים בחברה, המערכת החדשה מתאימה לדור 2.5 שאמור לפעול על בסיס מסחרי ב-2002, וגם לדור השלישי.

מניית אמבלייז נסחרת בבורסה של לונדון. בקופת החברה כרבע מיליארד דולר שמקורם בשני גיוסי הון גדולים שערכה החברה בתקופת הגיאות בשוקי ההון. במחצית הראשונה של 2001 הסתכמו הכנסות החברה ב-18.6 מיליון דולר וההפסד התפעולי ב-14.2 מיליון דולר. ההפסד הנקי היה 6.25 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ