מחלוקת בין שרון לשלום בנושא התקציב

שרון מסרב להגיש התקציב לאישור הכנסת ללא תמיכת הסיעות החרדיות; שלום: הגיעה העת לחתוך

מאת מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת מוטי בסוק

פגישה נוספת בעניין התקציב בין ראש הממשלה, אריאל שרון, שר האוצר, סילבן שלום, ומנהיג ש"ס, אלי ישי, הסתיימה הערב (חמישי) ללא תוצאות. נקודות המחלוקת העיקריות הן חוק משפחות מרובות ילדים, הקיצוץ בקצבאות הילדים, והקפאת קצבאות הביטוח הלאומי. בתום הפגישה התגלתה מחלוקת בין שרון לשלום: ראש הממשלה מסרב להגיש את התקציב לאישור הכנסת ללא תמיכת הסיעות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה. ואולם, שר האוצר דורש כי התקציב יונח על שולחן הכנסת כבר ביום שני הקרוב, גם ללא תמיכת החרדים.

מאז הודיעה מפלגת העבודה על תמיכתה בתקציב 2002, לפני כשבוע, בתמורה לאי ביטולו של חוק הנגב, ישנו רוב לתקציב בכנסת ובוועדת הכספים. בתום הפגישה ציין שלום כי "הממשלה והאוצר התבזו מספיק בשבועות האחרונים בנושא אישור התקציב, והגיעה העת לחתוך, במיוחד לנוכח המיתון במשק ומספרי האבטלה הקשים".

שרון ושלום אף נסוגו מההבטחה המפורשת שנתנו בשבועות האחרונים, כי לא יוטלו מסים חדשים. לאחר ההחלטה להטיל מס על עשירים, לפני כשבועיים, מתגבשת במשרד ראש הממשלה ובאוצר החלטה להטיל מס של 30 שקל בחודש על מי שמקבלים טלפון סלולרי ממקום עבודתם. זאת כדי לכסות על הוויתורים שניתנו וינתנו למפלגת העבודה ולסיעות החרדיות בנושא חוק הנגב וחוק משפחות מרובות ילדים.

להערכת הממשלה, המס על עשירים יכניס לקופת המדינה 400 מיליון שקל והמס על הטלפונים הסלולריים יכניס למדינה 200 מיליון שקל. באוצר ציינו הערב כי שני המסים החדשים "הם רק ההתחלה, וכי כל ויתור לחרדים ולסיעות אחרות בקואליציה, יחייב מס באותו תג מחיר".

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ