התנגדות באשקלון ליוזמה להעביר לעיר את אתר פי גלילות

מאת עליזה ארבלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת עליזה ארבלי

העיר אשקלון מתנגדת להעברת חוות הגז או חלקים ממנה, מאתר פי גלילות לתחומה. בראשית השבוע פורסם כי שר התשתיות, אביגדור ליברמן, החליט להעביר את אתר פי גלילות לאתר ק.צ.א.א באשקלון (קו צינור אילת-אשקלון). בעירייה נערכים לסיכול התוכנית.

ראש העיר, בני וקנין, שלח מכתבי התנגדות לראש הממשלה ולשרים והבהיר כי "אתר פי גלילות לא יקום ולא יהיה באשקלון". וקנין טען כי "אשקלון הינה אתר תיירות מוכרז. חופיה מהווים רזרבת החוף והקרקע האחרונה של מדינת ישראל, שיעודה לתיירות ולאתרי נופש ומלונאות. עוד טוען וקנין כי שטח ק.צ.א.א קרוב עד טווח של כ-400 מטר לבתי מגורים וצמוד לשטח הפארק הלאומי, שמיועד לתיירות נופש בהתאם לתוכנית המתאר הארצית. "העברת חוות הגז והדלק של המדינה לתחום אשקלון, בקרבת אתרי נופש, אינה עולה בקנה אחד עם ייעודה התיירותי. זאת ועוד, אם אתר פי גלילות לא מתאים באזור הרצליה הוא בוודאי לא מתאים באזור אשקלון מאותם טעמים ושיקולים. לעניין זה אשקלון לא שונה מהרצליה וכל מחשבה מסוג זה היא מעוותת, פסולה ובלתי ראויה", אמר וקנין.

אתמול הוקם מטה מאבק שיפעל לסיכול התוכנית. כחלק מהמאבק יופעלו לחצים פוליטיים על חברי כנסת ותושבי אשקלון יצאו להפגנות. עם זאת, עיקר הפעילות תתמקד בהגשת עתירה לבג"ץ בדרישה שיעצור את התוכנית של משרד התשתיות. תושבי אשקלון מסתמכים על מהלך דומה שנקטה בעבר עיריית ראשון לציון ובכך הצליחה לסכל את העברת פי גלילות לתחומה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ