השביתה בביטוח הלאומי תימשך היום ומחר

מאת חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת חיים ביאור

השביתה בסניפי הביטוח הלאומי ובנקודות השירות של המוסד ברחבי הארץ, תימשך גם היום ומחר, לפי החלטת מועצת העובדים שהתכנסה אתמול. בעקבות השביתה, אזרחים המגיעים לגיל הזכאות לקצבת זיקנה בשל פרישתם לגמלאות, אינם יכולים להגיש בקשה לקבלת הקיצבה. כמו כן לא ניתן להגיש בקשות לקבלת דמי אבטלה, דמי הבטחת הכנסה, דמי לידה, קצבת נכות כללית, קצבה לנפגעי תאונות עבודה, נפגעי פעולות איבה וביטוח שירות מילואים. עם זאת, אזרחים שכבר מקבלים קצבאות ימשיכו לקבלן.

עילת השביתה של עובדי הביטוח הלאומי הוא אי מילוי דרישתם לתוספת של עשרות עובדים. יו"ר ועד העובדים, אוריאל אלפרין, אמר כי בשנת 2001 גדל ב-100% מספר הפונים לקבלת דמי אבטלה, הבטחת הכנסה וקצבת נפגעי פעולות איבה, אך מצבת כוח האדם לא גדלה במקביל, דבר שיצר "עומס בלתי נסבל על העובדים, עד כדי אי יכולת לתת שירות למבוטחים". לדבריו, דרישה אחרת שלא נענתה היא קידום העובדים בדרגות ותוספת שכר בגין כוננויות.

סמנכ"ל משאבי אנוש בביטוח הלאומי, אפי שני, גינה את השביתה "המתקיימת בתקופה כה קשה למשק, כאשר גדל מספר הנזקקים לשירותי הביטוח הלאומי". לדבריו, הנהלת המוסד הגישה בקשה למשרד העבודה לאישור תוספת של 55 עובדים לסניפים וחלה התקדמות גם בדיונים על קידום העובדים בדירוג.

בתוך כך היום תמשך זה היום השלישי השביתה של 750 הקלדניות באולמות השופטים והרשמים בבית המשפט העליון, בבתי המשפט המחוזיים, השלום, וכן בבתי הדין לעבודה ובבתי הדין לתעבורה. עקב כך מורגשים שיבושים בעבודת בתי המשפט.

הקלדניות שובתות במחאה על כך שנציבות שירות המדינה והנהלת בתי המשפט טרם יישמו את פסק הדין של בית הדין לעבודה בתל אביב מיולי 2001, שקבע שהקלדניות יעברו ממעמד של עובדות באמצעות חברות כוח אדם למעמד של עובדות מדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ