הרשות הדיחה את רוכש ה"קארין אי"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

פואד שובאכי, האחראי לרכש במנגנוני הביטחון של הרשות הפלשתינית, הודח רשמית מתפקידו. כך דיווחה סוכנות הידיעות הפלשתינית הרשמית "ופא". ישראל טוענת ששובאכי עומד מאחורי קניית אוניית הנשק "קארין אי". הסוכנות גם דיווחה שיו"ר הרשות הפלשתינית, יאסר ערפאת, החליט "לעצור את שובאכי בפועל", וזאת בהתאם להמלצות "ועדת חקירה" שהקימה הרשות. במקומו של שובאכי מונה מוחמד בטראווי.

כבר לפני כשבועיים דווח ששובאכי נעצר על-ידי הרשות, אך ככל הנראה היה נתון במעין "מעצר בית" או "מעצר דה-לוקס". יאסר עבד רבו, שר ההסברה והתרבות הפלשתיני, אמר כי בהתאם להמלצות ועדת החקירה "הוחלט להמשיך במעצרו" של שובאכי. "ופא" הוסיפה ודיווחה כי ערפאת הורה לשלוח מכתבי זימון לעוד שני אנשים שישראל קישרה אותם לאוניית הנשק: פתחי ראזם ו"מי שקרוי עאדל עוודאללה אל מוגרבי", השוהים בחו"ל. ראזם גם הודח מתפקידו כסגן מפקד המשטרה הימית הפלשתינית.

רב החובל העצור של "קארין אי", עומר עכאווי, והוועד הציבורי נגד עינויים, עתרו אתמול לבג"ץ לחייב את השב"כ לאפשר לעכאווי להיפגש עורכת הדין אלגרה פצ'קו. בג"ץ גם מתבקש להורות לשב"כ לחדול מחקירתו של עכאווי. זאת, עד שתתאפשר לו הזכות לקבל ייעוץ וייצוג משפטי וכן הזכות להימנע מלהפליל את עצמו. עכאווי עצור באגף החקירות של השב"כ זה כשלושה שבועות, מאז השתלט כוח צה"ל על אונייתו בלב ים. בעתירה טוענת עו"ד פצ'קו כי השב"כ הוציא צו האוסר על עכאווי פגישה עימה, ולאחר שפג תוקף הצו - האריך אותו. לדבריה, הוצאת צווים כאלה לתקופה ממושכת היא בלתי חוקית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ