הארץ

בריטיש איירווייס דיווחה אתמול על הפסד לפני מס של 160 מיליון ליש"ט (226 מיליון דולר) ברבעון הכספים השלישי, שהסתיים ב-31 בדצמבר - אחד ההפסדים הגדולים ביותר בתולדותיה - לעומת רווח של 65 מיליון ליש"ט ברבעון המקביל ב-2000. החברה אמרה כי היא ניצבת בפני "אתגרים משמעותיים" חרף סימנים ראשונים להתאוששות בשוק התעופה. ההכנסות ירדו ב-20% ל-1.84 מיליארד דולר.

אמנם אנליסטים בלונדון צפו הפסד של 230 מיליון ליש"ט ברבעון החולף, אך על אף שההפסד בפועל היה הרבה יותר קטן ירדו מניות בריטיש איירוויס ב-3% אתמול. בסוף השבוע שעבר הן עלו חדות, על רקע תחזיות אופטימיות בחברות תעופה אמריקאיות ובחברת התעופה ההולנדית KLM.

ההערכה בשווקים היא כי בריטיש איירווייס תודיע בשבוע הבא על אלפי פיטורים, כחלק מארגון מחדש נוסף בפעילותה. מנכ"ל החברה, רוד אדינגטון, סירב לדון בתוכנית הארגון מחדש, אם כי הוא הודה כי היא "תשפיע על כוח האדם בחברה".

התחזיות לפיטורים בחברה נעות בין 4,000 ל-16 אלף עובדים. בעקבות התקפות הטרור ב-11 בספטמבר והירידה החדה במספר הנוסעים הודיעה החברה על פיטורי 7,200 עובדים. כ-5,800 פוטרו עד סוף דצמבר.

אדינגטון הדגיש אתמול כי האתגרים של בריטיש איירווייס אינם נובעים רק מהירידה החדה בפעילות בעקבות התקפות הטרור, רמז לפעילות הטיסות הפנים-אירופיות המפסידה. באירופה מתקשה בריטיש איירוויס להתחרות בחברות תעופה זולות כמו ריאן אייר ואיזי-ג'ט. אדינגטון הכחיש אתמול כי הוא מתכנן להקים חברה בת חדשה לטיסות פנים-אירופיות זולות, וזאת שנה בלבד אחרי שמכר את Go. הוא הוסיף כי אינו מתכנן גיוס הון בהנפקת זכויות לצמצום החובות של בריטיש איירווייס, כ-6 מיליארד ליש"ט.

שירות "הארץ"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ