מה הבעיה? קחו ורדה

"ורדה רזיאל ז'קונט". שלישי 18:31, ערוץ 2 התקלות הטכניות בערוץ 10

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוגל אלפר
רוגל אלפר

השיקופית המוקרנת לפני עליית התוכנית לשידור מצהירה כי הטל-שרינקית ורדה רזיאל ז'קונט ואורחיה המתחלפים אינם מתיימרים "לתת טיפול פסיכולוגי", וכי עצותיהם "לא מהוות תחליף לטיפול". הבעיות האישיות שנדונות בתוכנית, והשייכות לצופים ששיגרו פקסים או התקשרו לאולפן, משמשות מצע לליבון סוגיות כלליות יותר מתחומי החברות, הזוגיות, הנישואים וכו'. דעות שונות מובעות, ולפונים ניתנים שלל טיפים נחרצים, בהתבסס על הניסיון וחוכמת החיים של הנוכחים באולפן, ועל כושר השיפוט המקצועי של הטל-מטפלת רזיאל ז'קונט. למעשה, מדובר בתוכנית בידור שחומר הגלם שלו הוא בעיות אמיתיות של אנשים אמיתיים.

ברם, קשה שלא להתרשם שרזיאל ז'קונט מתיימרת לסייע לפונים ולהדריכם, ולשפר במשהו את איכות החיים של כלל צופיה, שמוזמנים ללמוד ממנה משהו על החיים, ועל איך מומלץ לחיות איתם. אמנם, לא בטיפול פסיכולוגי עסקינן וגם לא בתחליף לטיפול, אבל בהחלט קו עזרה ראשונה נפשית בטלוויזיה, תחנת ייעוץ והכוונה לציבור הרחב. גם המפורסמים שישבו אמש על המדוכה עם רזיאל ז'קונט - השחקנים שרית וינו-אלעד ועודד מנסטר והמטפלת המתוקשרת, טל-שרינקית בהתהוות, איריס בר און - נראו בוטחים למדי בדעות שחיוו, ומשוכנעים מאוד בצעדים שיש לנקוט לפתרון המצוקות שהוצגו בפניהם.

כל העסק המסובך והמוקשה של מערכות יחסים מורכבות וייחודיות הופך בתוכניתה של רזיאל ז'קונט פשוט בתכלית. יש לעשות כך וכך. כדי שהמתכונת תבדר, יש צורך בחילוקי דעות. ולפיכך אם סבור מנסטר שיש לעשות כך וכך, תשתומם וינו-אלעד ותקבע כי אין ספק שיש לעשות את ההיפך. תסכם רזיאל ז'קונט: כך וכך, או אחרת, אך בכל מקרה - כן או לא, מרשם בדוק, תוכנית פעולה סדורה. רזיאל ז'קונט מצטיינת בהתנסחות תמציתית ומזוקקת. הבוטות שלה מעוררת עניין, זוקפת את האוזן. אלא שבעיניה כל בעיה היא נקודתית, תלושה, אינה חלק מהיסטוריה אישית או מהתפתחות ביוגרפית. צצה לה, יש מאין, בעיה. מטרד מעצבן. היא מסירה אותו באותה קלות שבה מסלקים פירורים מחולצה לאחר אכילת ופלה.

הפן החיובי בתוכניתה של רזיאל ז'קונט הוא עצם הדיון בדילמות מרתקות, שמציקות לכל אדם. הפן השלילי הוא שהיא הופכת את נפש האדם למשטח מוכתם שמנקים בעזרת תכשיר פלא, מעין סנו-נפש. את המצפון אפשר להשליך למכונת כביסה כמו חולצה מרובבת. הכל אינסטנט. תוכנית העצות לנפש אינה שונה מהותית מתוכנית עצות לתחזוקת הבית. קצת סודה וזה יורד. להארכת חיי הפטרוזיליה יש לעטוף בעיתון. ובכלל, אחרי שעוברים מהפך תדמיתי אצל אורנה דץ, שולחים פקס לרזיאל ז'קונט ופותחים דף חדש בחיים. מי אמר שקשה להשתנות. ריענון פריזורה, שיפוץ גרדרובה, טיפ מוורדה ויוצאים לדרך. בקרוב ערכה (רולים לשיער פלוס אימרות שפר מעוגיות מזל שרזיאל ז'קונט אפתה בעצמה) בסופר-פארם.

הישארו עמנו

הבהרה: בערוץ 10 טוענים שהאחריות לתקלה הטכנית בשידורים ביום ראשון השבוע רובצת על הרשות השנייה. מהרשות השנייה נמסר כי "לא זוהה מקור התקלה", אך "אפשר להניח" שהוא אכן שוכן במרכז השידור של הרשות השנייה. החקירה בעיצומה, ממצאים סופיים בהמשך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ