עו"ד לויט לביהמ"ש: לחדש ההליכים בעתירות נגד קו-אופ צפון וקו-אופ ירושלים

מאת בן-ציון ציטרין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת בן-ציון ציטרין

עו"ד אליעזר לויט פנה בסוף השבוע לבתי המשפט המחוזיים בחיפה ובירושלים בבקשה לחידוש הליכים בעתירות שהגיש בשם חברים בקו-אופ צפון וקו-אופ ירושלים, לפדיון מניות החברים לפי שוויין הריאלי. לדברי לויט, ניתן לחדש עתה את הדיונים בבקשות אלה בעקבות פסיקת בג"ץ בעתירה שהגיש בעניין קו-אופ הרבוע הכחול.

בג"ץ אימץ בשבוע שעבר את הצעת הוועד הממונה בקו-אופ הרבוע הכחול, שלפיה ימכור את נכסי האגודה ויפדה את המניות של החברים ויורשיהם מתוך התמורה שתתקבל. הליכי המכירה יתבצעו בפיקוחו של בית המשפט המחוזי בתל אביב.

על פי הערכת הוועד הממונה תושלם המכירה וחלוקת התמורה בין החברים והיורשים עד סוף 2002.

בתי המשפט בחיפה ובירושלים פסקו בשעתו כי אין טעם לדון בבקשות לויט כל עוד העניין תלוי ועומד בבג"ץ. שתי האגודות הודיעו בעבר כי יאמצו את החלטת בג"ץ בתיק הרבוע הכחול.

החלטת בג"ץ קובעת כי יש לפדות את מניות החברים והיורשים באגודות הצרכניות לפי שוויין הריאלי.

בקו-אופ צפון כבר החלו בהליכי המכירה. רשת המרכולים נמכרה לקבוצת בורוביץ-רוזן ועתה מעמידים למכירה את נכסי האגודה. מספר החברים והיורשים באגודת קו-אופ צפון הוא 35,769, על פי פנקס החברים המעודכן, וכל אחד מהם יקבל כ-10 אלף שקל.

קו-אופ י-ם: לא הושלם עדכון פנקס החברים

בקו-אופ ירושלים עדיין לא הושלם עדכון פנקס החברים והיורשים.

עו"ד לויט מבקש מבית המשפט המחוזי בתל אביב, שדן בבקשה למכירת נכסי אגודת קו-אופ הרבוע הכחול, למנות אותו כנאמן להסדר המוצע על ידי הוועד הממונה.

מחר יתקיים בפני נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, אורי גורן, דיון ראשון בבקשת הוועד הממונה ליישום ההסדר של מכירת נכסי האגודה וחלוקת התקבולים בין החברים והיורשים.

לויט טוען בבקשתו כי אין למנות את הוועד הממונה כנאמן להסדר משום שחבריו אינם מתאימים או אינם ראויים למינוי, וכי מינוי שלו, כמו של נציגים אחרים מקרב בעלי המניות, יבטיח את קיצור לוח הזמנים להשלמת המכירה. לטענתו, הוועד הממונה מתוגמל חודשית ולכן לא אצה לו הדרך למכור את הנכסים.

בנוסף מבקש לויט למנות נאמן למניות החברים הנפטרים וועדת ביקורת. גם עו"ד יונה מרקוביץ, נציגת ועד הפעולה של בעלי המניות, דורשת למנות ועדת ביקורת שתלווה את המכירה.

אורי עמית, מוותיקי הקו-אופ ועו"ד משה זינגל, יורש של חבר באגודה, מבקשים מבית המשפט לצרפם כצד בתיק הקו-אופ. השניים טוענים כי אין ייצוג לוותיקי האגודה וליורשי החברים והם מבקשים להבטיח כי הזכויות של קבוצות אלה יישמרו בעת המכירה.

עמותת גמלאי הקו-אופ, המונה כ-1,700 בעלי מניות באגודה, הודיעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב על תמיכתה בתוכנית הוועד הממונה. העמותה מצטרפת לבקשה לאישור ההסדר המוצע על ידי הוועד הממונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ