גיסין: אין תוכנית ללכידת רוצחי פרל

יועץ רה"מ ל"קול ישראל": לא אמרתי לאי-בי-סי, ש"ישראל תרדוף את רוצחי העיתונאי דניאל פרל"

שירות "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שירות "הארץ"

יועץ התקשורת של ראש הממשלה, רענן גיסין, אמר אתמול (רביעי), כי הדברים שיוחסו לו, לפיהם "ישראל תרדוף את רוצחי העיתונאי דניאל פרל", אינם מדוייקים. בראיון לרשת "אי-בי-סי" האמריקאית (קישור לאתר משמאל למעלה) ביום ראשון בלילה אמר גיסין, שמדינת ישראל "לא תשקוט ולא תנוח" עד שתלכוד את רוצחיו של פרל, שנחטף בחודש שעבר בפקיסטאן ונרצח. הוא גם אמר למנחה, סטיבן מולסברג: "היה סמוך ובטוח כי אלה שרצחו את דניאל פרל לא יקבלו שום הנחות. זה עלול לקחת זמן רב, אבל ידה הארוכה של ישראל תשיג אותם". אתמול שודרו הדברים שוב בניו יורק, ומאזינים התקשרו כדי להגיב עליהם.

גיסין, שהתראיין ל"קול ישראל", טען כי בראיון ל"אי-בי-סי", אמר רק ש"לדעתו, הרוצחים של פרל יובאו לבית דין צדק", ולדבריו ייצג בכך את דעתו שלו ולא את דעת ראש הממשלה, אריאל שרון. עוד הוסיף, כי דבריו לא מבטאים תוכנית פעולה. גיסין הוסיף כי לא אמר ש"ישראל תרדוף" את הרוצחים, אלא רק הדגיש את חשיבותה של מדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי.

השבועון הבריטי לענייני ביטחון "פוריין ריפורט" (קישור משמאל למעלה), חשף בגיליון האחרון כי ראש הממשלה, אריאל שרון, הורה בסוף השבוע שעבר לראש המוסד, אפרים הלוי, לפתוח במצוד בינלאומי אחרי רוצחיו של פרל ולהרגם.

בהתייחסו לפרסום זה אמר גיסין, כי מהיכרותו עם העיתון לא תמיד יש קשר בין הפרסומים לאמת. "לעיתון יש אובססיה עם המוסד והייתי לוקח את הדברים במידה מסויימת של ספקנות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ