חיילים ירו למוות בפלשתינאי שניסה להשליך רימון בבלאטה

מאת עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת עמירה הס

צעיר פלשתינאי, תושב מחנה הפליטים בלאטה שליד שכם, נהרג אתמול לפנות בוקר מירי כוח צה"ל, המוצב ממערב למחנה. עוד שישה פלשתינאים נפצעו מהירי, ולפי מקורות פלשתיניים רשמיים שלושה מהם - ילדים.

ברפיח נפצעו מירי צה"ל ארבעה תושבים בשכונת הפליטים ברזיל, שניים מהם, בן 18 ובן 13 נפצעו קשה.

לפי דיווחים פלשתיניים כוח צה"ל ירה לעבר תושבים במחנה בלאטה, ואז התפתחו חילופי ירי בין חמושים פלשתינים לבין החיילים, שנמצאו בתוך טנקים. לפי דיווח אחד היו במקום שני טנקים, לפי דיווח שני - חמישה. על-פי עדויות של עדי ראייה פלשתינאים ההרוג, עימאד אל מוגרבי, בן 25, נורה בעת שניסה להשליך רימון על אחד הטנקים של צה"ל.

תושבים במחנה הפליטים וסוכנות הידיעות הרשמית הפלשתינית טענו ש"נהדף ניסיון פריצה של כוח צה"ל", אך תושבים אחרים אמרו כי לא נראה שצה"ל התכוון להיכנס לתוך המחנה.

צה"ל חולש על הרחוב הראשי שממערב למחנה מזה שבוע ימים. עשרות צעירים פלשתינאים חמושים מסתובבים במחנה הפליטים בשעות הלילה, ומדווחים על כל תנועה של הצבא. במחנה חוששים שהצבא יפרוץ לתוכו בניסיון לתפוס מבוקשים. אנשי הארגונים השונים נשבעו שהם יהדפו כל ניסיון פריצה לתוך המחנה.

מקורות צבאיים מסרו כי "כוח צה"ל זיהה בשעות הלילה כמה פלשתינאים חמושים ממערב למחנה הפליטים. הכוח פתח באש לעבר החמושים ופגע בהם. במהלך הלילה הופעלו ששה מטענים לעבר כוחות צה"ל באזור. לא היו נפגעים".

ברפיח ירו אתמול בבוקר חיילי צה"ל לעבר שכונת הפליטים ברזיל ורחוב סלאח א-דין. ארבעה פלשתינאים נפצעו מהירי, בהם שניים קשה. לדברי תושבים באזור הירי בא מכיוון עמדת צה"ל שמעבר לרחוב סלאח א-דין ומאחד מהמשוריינים שמפטרל על ציר גדר המערכת בין ישראל למצרים. תושבים ברפיח אמרו כי לא קדם לירי צה"ל שום ירי פלשתיני.

מקורות פלשתיניים מסרו כי אחד מהפצועים נורה בעת התקין צלחת לקליטת וויין על גג ביתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ