ועדה מקצועית: להפוך את מינהל התעופה לרשות סטטוטורית

מאת זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת זוהר בלומנקרנץ

ועדה מקצועית בין-משרדית שבחנה הצעות לשינוי מבנה מינהל התעופה האזרחית, המליצה לשר התחבורה, אפרים סנה, להפוך את מינהל התעופה האזרחית לרשות סטטוטורית במשרד התחבורה. "חוסר היכולת של מינהל התעופה לעמוד ביעדים המוטלים עליו, נובע מכמה גורמים הקשורים בעיקר במעמדו כאגף במשרד התחבורה", קובעת הוועדה. לדעת הוועדה, "מעמד מינהל התעופה כאגף במשרד התחבורה מגביל את יכולתו להעסיק כוח אדם מיומן, עקב מגבלת הדירוגים הקיימים בשירות המדינה". הוועדה ממליצה כי "תקציב הרשות ייקבע בחוק תקציב המדינה, כך שיתאפשר תפקודה התקין".

"מעמדו של המינהל אינו מאפשר פיקוח יעיל על גופים חזקים כגון רשות שדות התעופה (רש"ת), התעשייה האווירית ואל על, שאינם מעוניינים באכיפה ובפיקוח על פעילותם", קובעת הוועדה. בראש הוועדה עמד סגן ראש מינהל התעופה האזרחית, אריק בן ארי, והשתתפו בה נציגים ממשרדי התחבורה, האוצר ונציבות שירות המדינה.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "סנה החליט על הקמת הוועדה עם כניסתו לתפקיד לאחר שהתברר כי מינהל התעופה אינו מסוגל לקיים פיקוח יעיל על ענף התעופה, באמצעים העומדים לרשותו". לדברי סנה, מינהל התעופה סובל ממצוקת כוח אדם ומתנאי עבודה ירודים, המקשים עליו לתפקד ולספק שירותים ברמה נאותה".

ראש מינהל אבטחת איכות בבדק מטוסים בתעשייה האווירית, חיים אלמוג, אמר אתמול בתגובה: "לתעשייה האווירית לא ידוע על הדו"ח המדובר. התע"א נמצאת תחת פיקוח יום יומי של נציגי המינהל, רוכשת להם כבוד והערכה, ומכירה במקצועיותם.

דובר חברת אל על אמר בתגובה: "עדיין לא קיבלנו את הדו"ח. כשנקבל אותו נתייחס אליו. כמו כן קיים שיתוף פעולה מלא בין אל על למינהל התעופה האזרחית בכל הקשור לתהליכי הפיקוח והבקרה".

מרשות שדות התעופה סירבו אתמול להתייחס לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ