ישי הקים צוות מקצועי לצמצום התאזרחות של לא-יהודים

מאת מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת מזל מועלם

שר הפנים, אלי ישי, ערך שלשום דיון ראשון לבחינת דרכים לצמצום תופעת ההתאזרחות של לא-יהודים, המקבלים אזרחות ישראלית כתוצאה מנישואיהם לאזרחים ישראלים. בדיון השתתפו נציגי מינהל האוכלוסין, ובהם ראש המינהל, הרצל גדז', היועצים המשפטיים של המשרד ומנכ"ל המשרד, מרדכי מרדכי, שמונה לרכז את הנושא.

הדיון נערך בעקבות הנתונים שהוצגו לפני כמה שבועות בפני ישי, לפיהם מאז חתימת הסכמי אוסלו טופלו במשרד הפנים מעל ל-23,000 בקשות לאיחוד משפחות של פלשתינאים שנישאו לערבים אזרחי ישראל. בעקבות כך, הם קיבלו היתר עבודה ושהייה בארץ והוכנסו להליך ההתאזרחות המדורג, שאורך ארבע וחצי שנים עד לקבל אזרחות מלאה. על פי נתוני מינהל האוכלוסין במשרד הפנים, כל אחת מהבקשות הללו כוללת בשלב מאוחר יותר עוד כשישה נפשות בממוצע, של בני משפחה, ועל פי חישוב זה מעל כ-140,000 פלשתינאים החלו בהליכי התאזרחות. עד החודש האחרון נתונים אלה לא היו קיימים והם רוכזו לבקשת ישי.

בנוסף הנחה שר הפנים את היועצים המשפטיים במשרד להציג בפניו הצעות לשינויי חקיקה. על פי אחת ההצעות תוקצה מכסה שנתית לזרים הנישאים לאזרחים ישראלים המכניס אותם להליך ההתאזרחות, כתוצאה מנוהל איחוד משפחות. הצעה נוספת הינה פסילת אישור בקשה לאיחוד משפחות של אדם שהואשם בעבר בשהייה בלתי חוקית בישראל.

מלשכת ישי נמסר שלשום, כי מדובר בדיון ראשוני, אך השר ישי נחוש בדעתו להילחם בתופעה, וכי הוא מתכוון לכנס מדי שבוע את הפורום שכונס שלשום, כדי לגבש תוכנית פעולה שתבוסס על שינויי חקיקה. עוד נמסר, כי ישי הטיל על משתתפי הדיון לאסוף נתונים מספריים נוספים המעידים על חומרת התופעה ובכוונתו להציגם בפני הממשלה.

כתבות מומלצות

"ג'ניפר לופז: מחצית". חזקה, חרוצה, לא פראיירית

הסרט על חייה של ג'ניפר לופז עושה תיקון לשנים של יחס מבטל כלפיה

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

כשחייה התרסקו, הציעו לה עבודה לא נחשקת, והיא מצאה בה יעוד

Grandmaster Flash The Message

אחד השירים המשפיעים בתולדות המוזיקה חוגג 40, והוא נוקב מתמיד

מלון מנדרין. עסקת מנדרין היא הרכישה הראשונה של הקרן אחרי השלמת גיוס של יותר מ-2 מיליארד שקל

קרן JTLV רכשה את מלון מנדרין בצפון תל אביב ב-190 מיליון שקל

אוטובוס אגד

נהגות משתינות בדליים ומיכאלי שותקת כי אנחנו לא הבייס שלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ