שרנסקי שוקל הקמת קרן סיוע לחברות בנייה שנקלעו למצוקה

מאת שלומי שפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת שלומי שפר

שר הבינוי והשיכון, נתן שרנסקי, מקיים בימים אלה דיונים עם משרד האוצר ועם מנכ"ל התאחדות הקבלנים, סם אולפינר, במטרה להקים קרן סיוע לחברות בנייה שנקלעו למצוקה - כך אמר אתמול השר בכנס פורום נדל"ן שערך בנק ירושלים. לדבריו, יש למצוא דרך לעזור למי שנקלע למצב קשה בעקבות המיתון המתמשך בענף.

עוד אמר שרנסקי כי הדיווחים שלפיהם קיים חשש כי המלצות ועדת רבינוביץ' לרפורמה במיסוי נדל"ן לא יעברו עד למועד יציאת הכנסת לפגרה, אינם מבוססים. לדבריו, במשרדו עובדים לקידום החלטות הוועדה בהקדם. לדברי שרנסקי, המלצות הוועדה עברו כבר בקריאה ראשונה, והוא פועל להעברתן בוועדת הכספים של הכנסת ביום ב' הקרוב.

שרנסקי התייחס בדבריו גם לבעיית העובדים הזרים. "צריך להבין", אמר, "כי מדובר במספר גדול של עובדים זרים לא חוקיים". לדבריו, משרדי העבודה והרווחה והפנים מאתרים כמה מאות עובדים זרים בחודש בלבד, ופעולה בקצב זה תימשך שנים. "אסור שתהיה תלות של ענף הבנייה בעובדים הזרים, ויש לעודד שיטות בנייה מתועשות", הוסיף.

לדעתו, המדינה צריכה לעודד את הביקוש לדירות. שרנסקי יזם ב-2001 מבצע הטבות ליישובי הפריפריה, ולדעתו יש לחזור על ההצלחה. לדבריו, יש לקחת יישובים בעייתיים, כגון מודיעין, ולהפעיל בהם תוכניות לעידוד הביקוש. בנוסף העלה שרנסקי רעיונות שעניינן בנייה להשכרה, ואמר שגם לגביהם מתקיימים דיונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ