כתבי אישום נגד 8 נערים על רצח מורן עמית בי-ם

מאת משה ריינפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת משה ריינפלד

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי כתבי אישום נגד שמונה תלמידי בית ספר בני 18-15 משכונת אבו-תור בירושלים, הנאשמים ברצח הצעירה מורן עמית. עמית נרצחה לפני חודש בטיילת ארמון הנציב בירושלים. השמונה מאושמים גם בחמישה נסיונות לרצוח אחרים, על רקע לאומני. בין היתר, ניסו לרצוח את הצעיר גיל נבו שטייל יחד מורן עמית, וכן את הנרי וייל, שטייל בטיילת ארמון הנציב חודש קודם לכן. כמו כן הם מואשמים בפעולות טרור אחרות, כגון הצתת בית מגורים של יהודים בשכונתם, והצתת בית הקפה "גזיבו" שבטיילת ארמון הנציב.

התובעת, עו"ד נורית בלובשטיין, טוענת כי השמונה התארגנו באוקטובר בשנה שעברה, ביוזמתו של אחד מהם, ששמו סמיר, בחוליית טרור שנקראה "הפנתר השחור". לפני כל פעולת טרור התכנסו בבית הספר כדי לתכננה. בבית הספר גם החביאו את הציוד לפעולותיהם. כדי לממן את פעילותם ביצעו פריצות לדירות וחנויות באבו תור. השמונה מואשמים שהתאמנו בהכנת בקבוקי תבערה ובהשלכתם, בחצר בית הספר.

בכתב האישום נטען כי ב-8 בפברואר השנה הלכו ארבעה מחברי החוליה לטיילת ארמון הנציב לבושים בגדים שחורים, כובעי גרב שחורים וכפפות. הארבעה נשאו עמם סכינים ואקדחי גז מדמיע. בטיילת הם פגשו במורן עמית וגיל נבו. כשנבו ועמית הבחינו בארבעה הם נמלטו - כל אחד לכיוון אחר. הארבעה התפצלו לזוגות ורדפו אחריהם. גיל נבו הצליח להימלט. מורן עמית נפלה בעת מנוסתה, ורודפיה דקרו אותה בכל חלקי גופה.

חודש קודם לכן, ארבו הארבעה באותו מקום. את עובר האורח הראשון בו פגשו הם שחררו לאחר שהציג תעודת זהות המוכיחה שהוא ערבי. לאחר מכן תקפו בסכינים את הנרי וייל שהלך בטיילת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ