רוברטסון סטיבנס מעלים את התחזיות לגיוון

בבנק ההשקעות סבורים כי במחיר של 11 דולר מהווה המניה הזדמנות רכישה מצוינת, ומעלים את תחזית ההכנסות וההפסד ל-2002

מאת בועז לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת בועז לוי

יום אחד לאחר שגיוון אימאג'ינג הודיעה על ביטול הנפקת המניות השנייה שאותה תיכננה, ממשיכה מנייתה להגיב בחיוב. אתמול בשעות הערב לפי שעון ישראל רשמה מניית גיוון עלייה של כ-4%, והשלימה קפיצה של 11% בשני ימי מסחר.

בנק ההשקעות רוברטסון סטיבנס, שהיה אחד מחתמי המשנה בהנפקת גיוון, תרם את חלקו לאווירה החיובית במניה. מחלקת המחקר של הבנק חזרה על המלצת "קנייה" ועל מחיר היעד של 19 דולר. "אנחנו מאמינים כי החברה ממשיכה להתקדם בצורה נאה בחדירה הראשונית לשוק, וצופים תוצאות טובות בשורת המכירות ב-2002 ולאחר מכן".

גיוון אימאג'ינג פיתחה גלולה העוטפת מצלמה זעירה, שמסוגלת לאתר מחלות במעי הדק תוך כדי מעבר בו. ברוברטסון סטיבנס מכנים את התוצאות הכספיות שפירסמה גיוון אימאג'ינג לסיום 2001 "מרשימות". הם מציינים כי מכירות החברה ברבעון הרביעי - 3.5 מיליון דולר - היו גבוהות בהרבה מהתחזיות המוקדמות שהיו כ-2.3 מיליון דולר.

בעקבות תוצאות אלה העלו קלות ברוברטסון סטיבנס את תחזית ההכנסות לשנה הקרובה. במקביל, גם תחזיות הפסד הועלו עקב הגברת קצב ההוצאות על ידי החברה במטרה לחדור במהירות לשוק (ראו תרשים).

"גיוון נסחרת במכפיל של 3.6 על המכירות שאנחנו צופים ב-81 - 2002 מיליון דולר. להערכתנו, זו הזדמנות קנייה מצוינת של מוצר חדשני", כותבים האנליסטים. הם מעניקים למניה מחיר יעד של 19 דולר, המבוסס על מכפיל של 6 על המכירות הצפויות ב-2003.

בבנק ההשקעות מעריכים כי גיוון אימאג'ינג תזכה לחשיפה משמעותית בכינוס "המחלות בדרכי העיכול" שייתקיים במאי. חשיפה זו תתבטא בפרסום תוצאות של מחקרים קליניים חדשים בגלולת ה-M2A שמפתחת גיוון, ובמצגות של החברה.

דגש מיוחד ניתן לגרסה השנייה של גלולת ה-M2A, שהחברה עמלה על פיתוחה כיום. הגלולה שתזכה לאישור ה-FDA ברבעון השני של השנה, תימכר במחיר גבוה יותר מהגלולה מהדגם הראשון שעלותה כיום כ-450 דולר. היא תצטיין בתכונות משופרות וביכולת אבחון גבוהה יותר.

ברוברטסון סטיבנס מדווחים עוד כי גיוון אימאג'ינג עורכת בימים אלה שורה של ניסויים, שמטרתם לאשרר את האפקטיוויות, וכן את יחס עלות-תועלת המשופר של הגלולה מתוצרתם לעומת החלופה.

בין אלה הם מונים ניסוי עם 120 חולים, שנועד להוכיח כי גלולת ה-M2A מסוגלת לאתר יותר מחלות מאשר אנדוסקופיה (טיפול המבוסס על מצלמה המחוברת לצינור ומוחדרת לגוף). ניסוי נוסף הנערך ב-20 חולים, נועד להוכיח את העליונות של הגלולה על פני צילומי רנטגן.

ברוברטסון סטיבנס מפרטים את מאמצי השיווק הגדולים שמפעילה החברה. בינואר הודיעה החברה על חתימה על הסכמי שיווק והפצה בצ'ילה, דנמרק, יוון, אירלנד, נורווגיה, דרום קוריאה ושווייץ. בסך הכל יש לה הסכמי שיווק וההפצה עם 29 מדינות. האנליסטים מציינים כי נמשכת היערכות החברה בתחום הייצור, וכי קו הייצור האוטומטי שיושק בסוף 2002 יאפשר ייצור של כ-75 אלף גלולות בחודש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ