הקצין שנהרג ברמאללה - סגן גיל בדיחי

סגן גיל בדיחי נפצע אנושות אתמול בחילופי אש ברמאללה; צה"ל הביע צער על הרג הצלם האיטלקי; דיווח על מחסור בחמצן ובמים בבית חולים

עמוס הראל
עמירה הס (רמאללה), הסוכנויות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמוס הראל
עמירה הס (רמאללה), הסוכנויות

קצין צה"ל, סגן גיל בדיחי, בן 21 מנטף, מת אתמול (רביעי) מפצעיו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לאחר שנפצע אנושות בחילופי אש בשכונת א-טירה ברמאללה.

בפעולת צה"ל אתמול ברמאללה נפגעו שלושה עיתונאים זרים - איטלקי, צרפתי ומצרי. רפאלה צ'יריאלו, צלם הטלוויזיה האיטלקית, נהרג אתמול בבוקר בעת חילופי אש שהיו בעיר. הפלשתינאים טוענים כי הוא נפגע מירי של צה"ל. כתב צרפתי נפצע בצהריים קל עד בינוני ברגלו. נסיבות המקרה עדיין לא ברורות וייתכן כי נפגע מפיצוץ מטען שהניחו פלשתינאים. צה"ל הביע צער על שתי התקריות ומסר כי הן ייחקרו עד תום. עיתונאי מצרי הנמצא בעיר גם נפצע מירי. לדבריו, הוא נפגע מאש צה"ל ולטענתו החיילים לא נתנו לו להתפנות לבית חולים של הרשות.

בככר מנרה, במרכז רמאללה, נהרג אתמול לפנות בוקר בחילופי אש עם צה"ל סגן מפקד המשמר הנשיאותי של ערפאת, סגן אלוף אבו פאדי. לפחות 30 פלשתינאים נהרגו בפעולות צה"ל ביממה האחרונה. צה"ל נערך לשהייה של כמה ימים בעיר.

סגן אלוף אבו פאדי נחשב לסגנו של אבו עוואד. על פי מערכת הביטחון, אבו עוואד עומד בראש התארגנות של אנשי תנזים וכוח 17 שרצחה 15 ישראלים. בפעולות צה"ל אתמול בשטחים נהרגו בסך הכל ארבעה פלשתינאים ועיתונאי.

ברצועת עזה הסתיימה אתמול הפעולה הרחבה במחנה הפליטים ג'באליה, וצה"ל נכנס לוואדי אל סלקה; כך מדווחים הפלשתינאים.

העיתונאי ההרוג הראשון מפרוץ האינתיפאדה

צה"ל הביע בצהריים צער על שתי התקריות ברמאללה, בהן נפגעו צלם איטלקי וכתב צרפתי. מתחקיר ראשוני עולה כי החיילים לא זיהו עיתונאים במקום בזמן חילופי האש. דובר צה"ל מסר כי שתי התקריות ייחקרו עד תום.

הצלם איטלקי, רפאל צ'יריאלו, איש ערוץ הטלוויזיה האיטלקי TV-7, נפצע קשה מירי מנשק קל. מקורות פלשתיניים מסרו כי צ'יריאלו פונה לבית החולים ברמאללה על גבו של צעיר פלשתינאי, כיוון שאמבולנסים לא הצליחו להתקרב לזירת האירוע. על פי הודעת בית החולים, נפגע צ'יריאלו משישה קליעים בחזה, בקיבה, במעיים ובאחת מכליותיו. עוד נמסר כי צ'יריאלו מת עוד לפני שהגיע לחדר הניתוח.

הכתב הצרפתי פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

צ'יריאלו הוא העיתונאי הראשון שנהרג מאז פרצה האינתיפאדה, בספטמבר 2000. עשרות כתבים וצלמים אחרים נפצעו.

אין מים, אין מזון

בית החולים הממשלתי ברמאללה סובל ממחסור חמור בחמצן ובמים. לדברי מנהל בית החולים, ד"ר חוסיין אל-עטרי, החמצן יספיק רק לעוד שעות ספורות. בית החולים אמור לבצע כמה ניתוחים היום, הן לאנשים שנפצעו והן לחולים רגילים שמאושפזים במקום. ד"ר אל-עטרי טוען כי משאית שהובילה בלוני חמצן ממפעל בג'נין לא הורשתה לעבור הבוקר במחסום קלנדיה.

בית החולים גם מנותק מזרם המים, לאחר שהצינור הראשי נפגע בעת שדחפורי צה"ל חפרו תעלות בכבישים שמסביב. במלאי נותרו עדיין מים בדודים שעל הגג, אך גם אלו אוזלים והולכים. לעובדי העירייה ומפעל המים לא התאפשר אתמול לתקן את הצינורות שנפגעו, בשל הירי וקשיים בתיאום עם צה"ל. עובד מפעל המים בעיר סיפר כי בכמה מקומות בעיר נקוות שלוליות גדולות של מים שפורצים בסילונים, לאחר שטנקים ודחפורים פגעו בצינורות. בית החולים נמצא בקרבת מחנות הפליטים קדורה ואמערי, ומסביבו מספר רב של טנקים המקשים על תנועת האמבולנסים.

חולים המאושפזים בבית החולים סיפרו לקרוביהם כי יש מחסור גדול גם במזון בבית החולים. בשל הפעילות הצבאית בעיר, לא הצליחה הנהלת בית החולים להביא אתמול לבית החולים מזון טרי, בעיקר דברי חלב וירקות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ