"הבריגדות האדומות" קיבלו אחריות על הרצח

עבודתו של מרקו ביאג'י עם שר העבודה הפכה אותו לחלק מהממשלה "המייצגת את האינטרסים של האימפריאליזם הבורגני", פורסם בהודאת הארגון באינטרנט

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

פלג של ארגון הטרור הבריגדות האדומות קיבל אתמול (חמישי) אחריות על ההתנקשות בחייו של יועץ הממשלה, מרקו ביאג'י. ההודעה התפרסמה יום לאחר ששר הפנים, קלאודיו סקיולה, האשים את הארגון בפומבי ברציחת היועץ. קבלת האחריות הופיעה בראשיתו של מסמך, המתפרס על פני 26 עמודים והכתוב בשפה פוליטית מליצית, שנשלח בדואר אלקטרוני לסוכנות הידיעות המקומית, קסרטה. הסוכנות פירסמה את המסמך באתר האינטרנט שלה.

"קבוצה חמושה של הארגון הוציאה להורג את מרקו ביאג'י" נכתב במסמך, המסביר כי ביאג'י נרצח בגלל שעבודתו כיועץ לשר העבודה הפכה אותו לחלק מהממשלה "המייצגת את האינטרסים של האימפריאליזם הבורגני". משרד הפנים לא הגיב עדיין להודאה, אך חוקרים טוענים כי היא אמינה.

אותו פלג של "הבריגדות האדומות" קיבל גם אחריות על רציחתו של מסימו ד'אנטונה, יועץ ממשלתי שנרצח ב-1999. ממשרד הפנים נמסר גם כי כלי הרצח בשני המקרים היה זהה.

המניע לרצח: רפורמות תעסוקה שנויות במחלוקת

שני אנשים חמושים רכובים על אופנוע הרגו ביום שלישי את היועץ התעסוקתי, בעודו רוכב על אופניו לביתו שבבולונה. הרצח מזכיר את הרציחות הפוליטיות שאירעו בשנות ה-70 וה-80 על ידי "הבריגדות האדומות". ביאג'י, עוזרו של שר העבודה רוברטו מרוני, היה סופר ופעל ליישום רפורמות תעסוקה שנויות במחלוקת שהכעיסו את אופוזיציית השמאל והביאו את האיגודים לאיים בשביתה כללית. ביאג'י השאיר אחריו אישה ושני ילדים.

שני אנשים חמושים התקרבו לביאג'י, בן 52, ליד ביתו וירו בו ארבעה כדורים, שניים מהם פגעו בו. נציגי ממשלה הגיעו לעיר בולונה כדי לחקור את המקרה. ראש הממשלה, סילוויו ברלוסקוני, אמר: "הטרור הוכיח שוב כי הוא מהווה סכנה שיש להילחם בה בכל הכוח.

ביום שלישי הופיע בעיתון העסקים "איל סולה" מאמר מערכת של ביאג'י בנושא הרפורמות. במאמר טען היועץ כי רפורמות התעסוקה שמציעה הממשלה השמרנית חיוניות אם איטליה רוצה להשיג את הכלכלות החזקות האירופה. איגודי העובדים טענו כי הרפורמות מעניקות למעסיקים חופש רב מדי לפטר עובדים ללא הצדקה. מנהיגי העובדים ייפגשו כדי לדון אם להוציא לפועל את איומי השביתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ