שלושה ימים לפני שהיה אמור לשוב למולדתו מגלות, דחה מלך אפגניסטאן לשעבר, מוחמד זאהר שאה, את שובו המתוכנן. זו פעם שנייה השבוע שהמלך בן ה-87 דוחה את שובו למולדת, לאחר 29 שנות גלות ברומא. משרד החוץ האיטלקי הודיע שלשום (שבת) כי המועד החדש לשיבתו של המלך הוא חודש אפריל. דיווחים סותרים שהתקבלו על דחיית שובו מלמדים על מחלוקת סביב מעמדו המיועד של המלך.

חברי פמליית המלך לשעבר רמזו שהדחייה נובעת משיקולי ביטחון ובעיות מעשיות אחרות. בראיון ביום חמישי שעבר התייחס המלך לסוגיית ביטחונו האישי. "כמוסלמי, אני מאמין שאינך יכול לשנות את גורלך", אמר זאהר לכתבים. "אינני חושש כלל לשוב הביתה. אני מתמודד עם האיומים עליי בשלווה". סמאד, דובר משרד החוץ של אפגניסטאן, אמר שההחלטה לדחות את שובו של המלך התקבלה בהפתעה בקרב ממשלת המעבר. ביום שישי הודיע ראש הממשל, חמיד קרזאי, כי בדעתו לטוס לרומא כדי להתלוות למלך בטיסה חזרה לקאבול.

בשבועות האחרונים התגלעו סימני מחלוקת בסוגיית שיבתו של המלך בין קרזאי ממוצא פשתוני, המהווה רוב באפגניסטאן, לבין חברי ממשלה ממוצא טג'יקי, אוזבקי והאזרה, שקנו את מקומם בממשלה בזכות חברותם בברית הצפונית. אישים בכירים בממשלה מודאגים מכל צעד העלול להוביל להשבת שלטון המלוכה בידי המלך זאהר הפשתוני.

כתבות מומלצות

מפגינות התומכות בזכות להפיל מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון, היום

בארה"ב תומכים בחופש, עד שזה מגיע לגוף האישה

במחקר נמצא

מחקר: חוש הריח משחק תפקיד בבחירת חברים חדשים

תומכים בזכות להפיל ומתנגדיהם מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון, היום

מה המשמעות של ביטול פסיקת "רו נגד וייד" ומדוע זה נעשה עכשיו?

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ