ויטה רוכשת את פעילות הייצור והשיווק של קפולסקי ב-1.7 מיליון דולר

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

חברת ויטה פרי הגליל שבשליטת 3I הבריטית רכשה מדוד קפולסקי את פעילות הייצור והשיווק של מוצרי מאפה ודברי מתיקה, כולל המוניטין והקניין הרוחני, תמורת 1.7 מיליון דולר, וכן רכשה את הבעלות המלאה בחברת קפולסקי קמעונאות, העוסקת בשיווק קמעוני של דברי מאפה, תמורת 100 שקל. לפי ההסכם ימשיך דוד קפולסקי לנהל את הפעילות העסקית הנרכשת. מנכ"לית קבוצת 3I ויטה, אסתר אלדן, ציינה שמחזור פעילות הייצור של דברי המאפה והמתיקה הוא 20 מיליון שקל בשנה. ייצור 150 סוגי מאפה מתבצע במאפייה בנתניה, המעסיקה 70 עובדים. לרשות המאפייה עומד צי של 20 משאיות.

קפולסקי קמעונאות מפעילה רשת של 39 סניפים, 17 מהם בקניונים, בשיטת הזכיינות. 20 מהסניפים כשרים. לדברי דוד קפולסקי, מחזור הפעילות השנתי של הזכיינים הוא 100 מיליון שקל. לדבריו, מספר הזכיינים ברשת היה לפני שנה 41. הוא אישר שהפעילות הקמעונית נפגעת קשות מההידרדרות במצב הביטחוני, ואולם להערכתו זו פגיעה קצרת טווח.

זכייני הרשת, המחויבים לרכוש את מוצרי המאפה מהרשת, משלמים לקפולסקי קמעונאות שיעור מסוים ממחזור הפעילות שלהם, והשתתפות בהוצאות הפרסום של הרשת. אלדן אמרה כי ויטה פרי הגליל לא לקחה על עצמה את ההתחייבויות של הרשת.

דוד קפולסקי אמר כי ויטה תשתמש במפעלה של קפולסקי באזור התעשייה הדרומי של נתניה כדי להיערך לשמירת מעמדה המוביל בתחום העוגות המצוננות, לנוכח ההערכות כי החברות הגדולות כמו אסם ייכנסו לשוק זה. לדבריו, קפולסקי תיכנס לייצור של סוגי לחם בהתבסס על הידע של ריץ' העולמית.

בנוסף לרשת בתי הקפה מפעילה קפולסקי 4 חנויות מפעל בבעלות ישירה, במותג "הקונדיטוריה של קפולסקי", הנמצאות בנתניה, רמת השרון, בארות יצחק ובמגדלי תל אביב שבשכונת נחלת יצחק בתל אביב. אלדן ציינה כי ויטה רכשה את קפולסקי כדי להרחיב את פעילות העוגות המצוננות של החברה במותג ריץ' ולהסתייע בניסיון ובידע של רשת בתי הקפה ריץ' בארה"ב.

ויטה פרי הגליל עוסקת בייצור שימורי ירקות, תחום שבו היא מחזיקה להערכתה בנתח שוק של 49%, וכן היא מחזיקה בנתח של 27% בשוק הירקות הקפואים בישראל. פרי הגליל חתמה באמצע 2000 על הסכם עם חברת פילסברי, המקנה לה בלעדיות בייצור וביבוא של המוצרים הנמכרים במותג Green Giant. מותג זה מופץ ב-60 מדינות ולדברי פילספרי נמכר ב-1.1 מיליארד דולר. ויטה פרי הגליל נסחרת בבורסה בשווי של 34 מיליון שקל, לעומת הון עצמי של 30 מיליון שקל, לאחר שרכשה את השלד הבורסאי של חברת קדם. ויטה פרי הגליל סיימה את 2001 ברווח של 1.4 מיליון שקל במחזור של 265 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ