הדולר לשיא: היציג נקבע ביום שלישי על 4.781 שקלים

ההסלמה הביטחונית בשבוע האחרון וגיוס חיילי המילואים הובילו להתחזקות החדה של המטבע האמריקאי לעומת השקל

מאת אורי, ינברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אורי, ינברגר

השער היציג של הדולר נקבע ביום שלישי (ערב החג) ברמה של 4.781 שקלים - רמת שיא. רמה זו נמוכה במעט מזו שנסחר בתחילת השבוע - 4.81 שקלים. יום המסחר המקוצר נפתח שהדולר נסחר ברמה של 4.8 שקלים, אך מכירות בהיקפים בינוניים, בעיקר של המגזר העסקי, שניצל את הרמות הנוכחיות למכירת מט"ח (בין השאר בעבור תשלומי משכורות), ומימושי רווחים - הובילו להיחלשות הקלה בדולר. מחזורי המסחר היו בינוניים והם התרכזו בעיקר בין הבנקים.

פיחות של 8.3% מתחילת השנה

ההסלמה הביטחונית בשבוע האחרון וגיוס חיילי המילואים הם שהובילו להתחזקות החדה של הדולר. עם זאת, ימי המסחר המקוצרים ותקופת החגים מנעו ממשקי הבית להגיב למצב. הערכות הן שהתגובתה הצפויה של משקי הבית להתחזקות הדולר, בדרך של רכישת יחידות השתתפות בקרנות הנאמנות המתמחות באפיק, או השקעה במכשירים אחרים צמודי מט"ח, תגרום להמשך פיחות השקל.

השער היציג של הדולר גבוה ב-2.4% משערו היציג האחרון שנקבע ביום שלישי שעבר - 4.668 שקלים. הפעם הקודמת שבה זינק הדולר לרמות דומות היתה בתחילת פברואר 2002, עקב הורדת הריבית החדה בסוף דצמבר. בשיאו ב-11 בפברואר נקבע הדולר על 4.744 שקלים. ואולם בעקבות העלאת הריבית בשיעור של 0.6%, שביטאה את חששות בנק ישראל מפני פריצה אינפלציונית, נחלש הדולר. מתחילת 2002 פוחת השקל בשיעור מצטבר של 8.3% לעומת הדולר, שמשמעותן 36 אגורות.

התחזקות הדולרהובילה לעלייה בשיעור של 2.6% בשערו היציג של סל המטבעות ל-4.819 שקלים, גבוה ב-13.5% מהגבול התחתון של רצועת הניוד. עלייה חדה של כמעט 3% היתה השבוע ביורו, שנקבע ערב החג ביום שלישי ברמה של 4.198 שקלים. מתחילת השנה התחזק היורו לעומת השקל ב-7.5%.

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ