סדאם חוסיין: נשיב מלחמה בכל האמצעים

נשיא עיראק: נאבק באבנים ובטילים כמו אחינו בפלשתין; בלייר הביע תמיכה בכוונת ואשינגטון להדיח את סדאם

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

בתגובה לאזהרות שפירסמו מנהיגי ארה"ב ובריטניה בסוף השבוע, הכריז ביום ראשון נשיא עיראק, סדאם חוסיין, שארצו תשיב למתקפה צבאית נגדה בכל האמצעים העומדים לרשותה. "נאבק בהם במוטות, באבנים, בטילים, במטוסים ובכל אמצעי אחר שיש בידינו, ובעזרת האל, נביס אותם", אמר חוסיין בישיבה שקיים עם ראשי מערכת הביטחון שלו.

הנשיא חוסיין גם התחייב שעיראק תמשיך להעניק כל תמיכה אפשרית לעם הפלשתיני, ובכלל זה העברת כספים למשפחות המחבלים המתאבדים. לדבריו, עולה צעד זה בקנה אחד עם החוק הבינלאומי.

בשבת הזהירו הנשיא ג'ורג' בוש וראש הממשלה טוני בלייר את עיראק, שלא תסרב להתפרק מנשק להשמדה המונית. בביקורו של בלייר בטקסס הבהירו השניים כי אי עשייה בנוגע לעיראק אינה אופציה, וכי עיראק עשויה להיות המטרה הבאה אחרי אפגניסטאן במלחמה בטרור. עם זאת, הם ציינו שהמנהיג העיראקי יכול להימנע מעימות, אם יסכים לקבל בחזרה את פקחי האו"ם.

היום (שני) הביע בלייר תמיכה בכוונתה של ארה"ב להדיח את סדאם חוסיין, למרות שדבריו עשויים לעורר התנגדות מבית. "משטרו של סדאם חוסיין הוא מתועב", אמר לאחר שעזב את חוותו של בוש. "לאפשר למדינה כמו עיראק לייצר נשק להשמדה המונית, כמוהו להתעלם מלקחי 11 בספטמבר". זוהי התמיכה הברורה ביותר שבלייר הציג עד כה למתקפה נגד עיראק.

"האויב שלכם חלש ואתם חזקים יותר ממנו, משום שאתם צודקים והם טועים", אמר הנשיא חוסיין למפקדים ולשרים הבכירים שנכחו בישיבה. "אם מחצית מהעוצמה האווירית שלכם נפגעה, עליכם להילחם עם המחצית שנותרה, ואם המחצית שנותרה נהרסה, עליכם להילחם בסכינים ובגופכם, כפי שעושים אחיכם בפלשתין", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ