ג'נרל מוטורס קרובה להסכם לרכישת דייהו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

ג'נרל מוטורס, יצרנית המכוניות הגדולה בעולם, קרובה להסכם לרכישת דייהו מוטור פושטת הרגל, דיווח אתמול "פייננשל טיימס". שתי החברות מנהלות מו"מ זה כחצי שנה ובימים החולפים הן התגברו על שורה של מכשולים, וייתכן כי יודיעו על עסקה בתוך שבועות ספורים.

נראה כי רוב המכשולים שאיימו למוטט את הרכישה המתוכננת במארס הוסרו, דיווח העיתון לפי מקורות המקורבים לג'נרל מוטורס. "השיחות מתקדמות היטב. אנחנו מקווים להשיג הסכם עד סוף אפריל", אמר מקור המעורה במצב.

בין יתר המחלוקות שהצדדים הצליחו להתגבר עליהן, נמנים מספר המפעלים מעבר לים שיכללו בעסקה והמימון הנוסף שיקצו נושי דייהו לחברה. דייהו, הפועלת תחת הגנת בית משפט לפשיטות רגל, דיווחה בשבוע שעבר על ירידה בהפסדים, הודות לירידה חדה בהוצאות. הפסדי יצרנית המכוניות הדרום קוריאנית ירדו ב-2001 ב-74% ל-3.6 טריליון וון (2.7 מיליארד דולר), לעומת 13.7 טריליון וון ב-2000.

הירידה בהפסדים עשויה לקדם את המכירה לג'נרל מוטורס, מעריכים אנליסטים. שר המסחר, התעשייה והאנרגיה של דרום קוריאה אמר בסוף השבוע כי ככל הנראה יגיעו הנושים להסכם עם ג'נרל מוטורס בקרוב. השיחות עם ג'נרל מוטורס החלו בספטמבר 2001, אז הציעה החברה לדייהו להקים חברה חדשה שתרכוש 67% מדייהו, כולל ארבעה מפעלים, ב-400 מיליון דולר.

התנאים להסכם המתגבש כעת יהיו "דומים להסכם המקורי" שנחתם בספטמבר, אמרו המקורות ל"פייננשל טיימס". "אך יהיו שינויים בקצוות. נראה כי המחסום העיקרי לעסקה כעת הוא הכישלון המתמשך של ג'נרל מוטורס להגיע להסכם עם איגוד העובדים של דייהו, החוששים מפיטורים המוניים. העובדים דורשים להבטיח את מקומם ולהשיב לעבודה עובדים שפוטרו לפני שיסכימו לעסקה.

עסקה עם דייהו, יצרנית המכוניות השלישית בגודלה בדרום קוריאה, תחזק את מעמדה של ג'נרל מוטורס באסיה. היא גם תבטיח את מעמדה בשוק המכוניות השני בגודלו ביבשת, אחרי יפאן.

שירות "הארץ"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ