מועצת הכבלים שוב דחתה את בקשת יס לשדר את המונדיאל בערוץ מיוחד

גם רשות השידור וחברות הכבלים מעוניינות לרכוש את זכויות השידור

מאת אורי אילון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אורי אילון

המועצה לשידורי כבלים ולוויין שבה ודחתה אתמול את בקשתה של חברת הלוויין יס, לשדר את 64 המשחקים בגביע העולמי בכדורגל בערוץ מיוחד. תמורת הצפייה באותו ערוץ ביקשה יס לגבות תשלום נוסף.

המועצה החליטה לדחות את ההסכם בין יס לחברת צ'רלטון, המחזיקה בזכויות השידור של משחקי הגביע העולמי בישראל, בנימוק שיש בהסכם משום עידוד לשידור בלעדי של המשחקים בלוויין. שידור כזה ימנע ממנויי הכבלים לצפות במשחקים. עם זאת, בהסכם אין סעיף מפורש המעניק ליס בלעדיות על שידור המשחקים.

בפעם הראשונה שהמועצה החליטה לדחות את בקשתה של יס, עתרה חברת צ'רלטון לבג"ץ. השופטים הורו לחברה להגיש למועצה מסמך חדש, שיענה על הדרישות בדבר מניעת בלעדיות. המסמך החדש שהוגש לא ענה על דרישות המועצה, וזו דחתה את ההסכם.

יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין, דורית ענבר, אמרה אתמול: "המועצה נאמנה למדיניותה לא לשדר שידורים מסוימים בבלעדיות. ההסכם שהוצג לפנינו עלול היה למנוע מרוב מנויי הטלוויזיה בישראל לצפות במשחקים".

ענבר הביעה תקווה כי הגופים המשדרים בישראל, ובהם חברות הכבלים, ערוץ 1 וערוץ 2, יגיעו בהקדם להסכמים עם חברת צ'רלטון. הסכמים כאלה יאפשרו את אישור ההסכם עם חברת יס.

מלבד שלוש חברות הכבלים, גם רשות השידור מקיימת משא ומתן מתקדם לרכישת הזכויות לשידור המשחקים בערוץ 1.

הוועד המנהל של הרשות טירפד את כוונתו של מנכ"ל הרשות הזמני, יוסף בראל, לקנות את הזכויות לשידור כל המשחקים. הוועד המנהל הגביל את הסכום שיוקצה לתשלום בעבור המשחקים ל-5 מיליון דולר. ערוץ 1 ישדר ככל הנראה שמונה ממשחקי המונדיאל (משחק הפתיחה, שני חצאי הגמר, משחק הגמר וארבעה משחקים נוספים) וכן תקציר יומי של המשחקים.

בעלי חברת צ'רלטון, אנשי העסקים אלי עזור ופיני זהבי, הודיעו כי יפנו שוב לבג"ץ בדרישה כי יבטל את דחיית המועצה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ