מחיר החמלה

ורד לוי-ברזילי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ורד לוי-ברזילי

קיבוץ רמות מנשה מלקק את פצעיו: בשבוע שעבר פורסם שהקיבוץ שיגר משלוח מזון לתושבי ג'נין ומאז מוצף הטלפון בשיחות מחאה ואיומי אלימות ורצח. חמור מזה - מאז הפרסום בוטלו 17 מתוך 24 הזמנות לחדרי הלינה הכפרית. ההסברים שהמשלוח נעשה ביוזמה פרטית של מזכיר הקיבוץ שלא על דעת החברים לא הועילו. קראנו ששלחתם סיוע לפלשתינאים, אמרו המתקשרים, אנחנו אליכם לא באים.

מזכיר הקיבוץ, ויקטור בליט, מקבל את מלוא האחריות: "מהקיבוץ הארצי פנו אלי וביקשו סיוע טכני לתושבי ג'נין. הקיבוץ לא תרם אגורה, אלא רק הכניס את הזמנת הקיבוץ הארצי להזמנה שלנו מהמשביר המרכזי. מדובר במשלוח של קמח ושמן בסכום קטן ביותר, 3,026 שקלים. זה כל הסיפור".

בליט, שהיה מזכ"ל מרצ בשנים 97-'92', לא מתחרט לרגע: "אני לא רוצה להצטייר כאיזה מסכן שלא ידע מה הוא עושה, ושעכשיו, בגלל התגובות, מביע צער. היו כאלה שאמרו לי כל הכבוד. אבל היו רבים בקיבוץ ששאלו אותי, בשביל מה היינו צריכים את הסיפור הזה עכשיו? אנחנו במלחמה. זה מה שהיה חסר לך? אין לי טענות אליהם, אבל אני חושב שעשיתי את הדבר הנכון. אמרתי לכולם שהמלחמה שלנו היא נגד הטרור, לא נגד העם הפלשתיני. הקיבוץ הארצי ביקש סיוע ובסך הכל שימשתי צינור לקרן ההומניטרית שלהם. אני איש שלום ואני גאה על כך. אני לא מוצא פסול ברחמים וחמלה. ומי שלא מבין את ההבדל בין העם הפלשתיני ובין אנשי הטרור, עליו צריך לרחם".

כתבות מומלצות

בילי אייליש וטיילור סוויפט. חולקות תדהמה עם הקהל

"שבית המשפט יילך להז***": הכוכבים מוחים על ביטול הזכות להפלות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

נבחרת הנוער של ישראל חוגגת. תהיה בחצי הגמר היורו, ובמונדיאל בשנה הבאה

נבחרת הנוער בכדורגל עלתה לחצי גמר היורו, ולראשונה גם למונדיאל

צילום: אמיל סלמן

האם ייתכן שמגע עם האדמה משפר את המערכת החיסונית?

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ