הוגשה תובענה ייצוגית נגד חברת I.S.Iשסיפקה תארים פיקטיוויים

מאת אסף ברגרפרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אסף ברגרפרוינד

שלושה בעלי מניות של חברת אי.אס.אי (I.S.I)ייעוץ והכוונה הגישו אתמול תובענה ייצוגית נגד החברה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בסך 52 מיליון שקל. לטענתם, החברה סיפקה תארים אקדמיים פיקטיוויים. נגד מנהלי החברה, הנסחרת בבורסה, מתנהלת חקירה משטרתית בעניין.

בעלי המניות, רונן קרסו, עוזי עזר ואיתן זינגר, שיוצגו באמצעות עו"ד גיורא ארדינסט, טענו כי בינואר 2001 רכשו 35.3% מההון המונפק של החברה. לטענתם, חקירת המשטרה העלתה כי החברה הפעילה שלוחה של אוניברסיטת לטוויה באמצעות חברה בת, שהעניקה תארים פיקטיוויים ללקוחות החברה.

לטענת מגישי התובענה, חקירת המשטרה העלתה כי התארים הפיקטיוויים שמכרה החברה שימשו אישי ציבור בכירים ועובדי מדינה להוצאת כספים בדרכי תרמית ממעסיקיהם ומהמדינה.

בתובענה נטען כי לפעילות אין כל זכר בדו"חות החברה. בנוסף נטען כי לאחר שנבדקו הדו"חות, התגלה כי החברה נהגה להשמיט מדו"חותיה מידע מהותי לגבי פעילות שלוחות של מוסדות אקדמיים אחרים שהפעילה.

התובעים טענו כי נגרמו להם נזקים כספיים כתוצאה מחשיפת הפרשה. לטענתם, כשרכשו את מניות החברה סברו כי הם משקיעים את כספם בחברה העוסקת בקידום ההשכלה הגבוהה בישראל. השלושה טוענים כי אילו היו מודעים למצב האמיתי של החברה, היו נמנעים מלהשקיע בה - ובכך היו מונעים את ההפסד הכספי שנגרם להם כתוצאה מירידת ערכן של המניות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ