ח"כ מח'ול במחנה הפליטים ג'נין: נוכחתי בטבח ובמעשי הגבורה

מאת ג'לאל בנא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת ג'לאל בנא

ג'נין

עשרה פעילי שמאל יהודים וחברי הכנסת עיסאם מח'ול ותמר גוז'נסקי (חד"ש) ביקרו אתמול במחנה הפליטים ג'נין, שם חזו מקרוב ב"פשעי המלחמה של ממשלת ישראל" כהגדרתם.

מח'ול וגוז'נסקי ניסו תחילה להיכנס לאזור דרך מחסום צה"ל אולם החיילים במחסום מנעו זאת מהם, עקב הטענה כי זהו "שטח צבאי סגור". הח"כים ומלוויהם נכנסו לאזור דרך אחת הגבעות המקיפות את העיר.

המראות שנגלו למבקרים היו קשים, במחנה הפליטים ההרוס אין עדיין חשמל ומים, והביוב מוזרם ברחובות. תושבי האזור המשיכו אתמול לחפש תחת ההריסות אחר גופותיהם של הנעדרים. אתמול הצליחו התושבים, לפי דיווחים פלשתינים, ללחלץ מתחת להריסות ארבע גופות. ראש עיריית ג'נין וליד מואיס, אמר לחברי המשלחת כי עד אתמול נמנו 151 נעדרים באזור.

ח"כ עיסאם מח'ול פנה במחנה הפליטים למספר תושבים ואמר, "אנחנו נוכחים כאן מקרוב בטבח שנעשה בכם, אך גם כאן אנחנו רואים את עמידתם של הגיבורים. את הנשק והרובים ניתן להשמיד, אך לא את הרצון של העם הפלשתיני שאנחנו חלק ממנו".

הממונה על אזור ג'נין מטעם הרשות הפלשתינית, זוהיר מנאסרה, אמר לקבוצה כי הפלשתינאים עדיין מעוניינים בשלום, "עם העם הישראלי, אך לא עם שרון ומופז". לדבריו אין אלטרנטיבה לשלום, "שרון הוא אוייב השלום ולא רוצה את השלום, אך אין דרך אחרת לא לעם הישראלי ולא לעם הפלשתיני, אלא דרך השלום", אמר מנאסרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ