הרשות הטילה עונשי מאסר על רוצחי זאבי

מקורות ברשות: הארבעה נידונו לשנה עד 18 שנות מאסר, עם עבודות פרך; ישראל: הדרישה להסגרתם בעינה

מאת עומר ברק, הסוכנויות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת עומר ברק, הסוכנויות

מקורות פלשתיניים מסרו אתמול (חמישי), כי בית דין צבאי של הרשות הפלשתינית, שממוקם ברמאללה, גזר את דינם של ארבעה מחברי החזית העממית שנאשמו ברצח רחבעם זאבי באוקטובר אשתקד. לפי הצהרה שפירסמה הרשות, גזר השופט על הארבעה עונשים שבין שנה אחת לבין 18 שנות מאסר עם עבודות פרך. הרשות גם טענה, כי מזכ"ל החזית, אחמד סאדאת, לא עמד לדין, מכיוון שאינו מבוקש בידי ישראל.

בישראל הגיבו בביטול לידיעה, והובהר כי ישראל עדיין דורשת את הסגרת רוצחי זאבי. ראש הממשלה אריאל שרון אמר בתגובה כי המשפט הפלשתיני הוא "מוזר", שכן הרוצחים יצטרכו לעמוד לדין פעם נוספת - בישראל. גם שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמר שישראל לא תוותר על דרישתה להסגרתם.

דובר החזית העממית בדמשק, מאהר טאהר, אמר כי "החזית סבורה כי המשפט הוא פרסה ושהוא בטל ומבוטל מהבחינה המשפטית והפוליטית, משום שלרשות הפלשתינית אין זכות להעמיד למשפט פלשתינאים המתנגדים לכיבוש והמגנים על עמם". לדבריו, הרשעתם בבית משפט צבאי בלשכתו של ערפאת ברמאללה "מסוכנת, כי בכך הרשיע בית המשפט גם את הלגיטימיות של המאבק הפלשתיני והזכות להתנגד לכיבוש", הוסיף טאהר.

בתוך כך נודע אתמול, כי עמרי שרון, בנו של ראש הממשלה, נפגש בשבת שעברה עם מוחמד רשיד, יועצו הכלכלי של יאסר ערפאת. הפגישה נועדה להבטיח שהרשות תמנע התפרצות אלימה ברצועת עזה, ולא יהיה צורך בפעולה ישראלית גם שם. בראיון לניו יורק טיימס אמר רה"מ כי "התקבלו הבטחות בעניין". שרון אמר עוד בראיון כי הוא ישקול לערפאת, לעבור מרמאללה לרצועת עזה, כדי שיורה לכוחות הביטחון של הרשות למנוע אלימות. עם זאת ציין, כי אם ערפאת יסכים לעבור לעזה, הוא לא יוכל לקחת עמו את המבוקשים המסתתרים בלשכתו.

חבר הקבינט הפלשתיני, סאיב עריקאת, ביטל בזלזול את הצעתו של שרון: "הוא מכריז למעשה כי הוא רוצה לחדש את הכיבוש של הגדה המערבית, ולהגלות את ערפאת לעזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ