נכשלה פגישת שלום-פרץ; היום פגישה נוספת

מאת חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת חיים ביאור

פגישתם של שר האוצר סילבן שלום ושל יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ (עם אחד), שהתקיימה אתמול בירושלים במאמץ להגיע להבנות בנוגע לתוכנית הכלכלית של האוצר, נכשלה. לבקשתו של שלום, תתקיים היום פגישה נוספת בין השניים, בארבע עיניים.

הנושא העיקרי שנדון אתמול בין שלום לפרץ הוא התנגדות ההסתדרות לרוב מרכיבי התוכנית הכלכלית, ובעיקר - ליוזמת החקיקה של משרד האוצר, לפיה יוקפא השכר במשק עד סוף שנת 2003, ולפגיעה בקצבאות הביטוח הלאומי.

שר האוצר סירב לדרישתו של פרץ לבטל מהלכים אלה. השניים גם לא הגיעו להסכמה בנוגע להצעת ההסתדרות לגבש עסקת חבילה במשק, שבה יהיו שותפים משרד האוצר, ההסתדרות, המעסיקים הפרטיים ובנק ישראל.

בתום הפגישה אמר פרץ שאם הממשלה תאמץ בישיבתה ביום ראשון את התוכנית הכלכלית, "נראה בכך עליית מדרגה בעימות וסימן לחוסר רצונה של הממשלה להידבר עמנו, וננחה את ועדי העובדים להיערך לשביתה".

לטענת פרץ, "השימוש בחקיקה כדי להקפיא שכר הוא תקדימי ובחזקת צעד דיקטטורי, שאינו מקובל ביחסי עבודה". יו"ר ההסתדרות האשים את הממשלה ב"ניצול המלחמה כדי לפגוע ביכולתם של העובדים להתפרנס".

בית נבחרי ההסתדרות יתכנס ביום ראשון, כדי לאשר את ההכרזה על סכסוך עבודה במשק. מספר חברים בפורום זה עומדים להציע שההסתדרות לא תכבד את תקופת 15 ימי ה"צינון" הקבועים בחוק, שבמהלכם אין לנקוט שביתה, ותנחה את הוועדים להתחיל בשיבושים לאלתר.

כ-200 נשים, הפעילות בסיעת עם אחד בהסתדרות, יפגינו ביום ראשון מול משרד האוצר בירושלים בעת ישיבת הממשלה, כדי למחות על הפגיעה המתוכננת בקצבאות הביטוח הלאומי.

יו"ר ההסתדרות במרחב תל אביב, גרשון גלמן, אמר אמש כי "יש לנו את הכלים להשבית את תל אביב, אם יאושרו הגזירות הכלכליות, שהן בגדר סטירת לחי מצלצלת לכל שכיר ולכל גמלאי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ