תערוכות חדשות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

גלריה פאר-המדרשה (גורדון 28, תל אביב). בתערוכה משותפת של יואב אפרתי ותמר גטר, שתיפתח היום, יוצגו שני ציורי קיר. "פעולת הרישום תעשה ישירות על הקיר, זו מול זו, באופן סימולטני ולא ידוע מראש", כותב האוצר דורון רבינא.

דרך פתח תקווה 62, תל אביב. חמשת האמנים הפועלים בבניין - מיכל ביבר, רענן חרל"פ, חנן שלונסקי, חן שפירא ומשה עתאר - פותחים את הסטודיאות שלהם לקהל בשבת, למשך יום אחד.

"כל אמן יציג בנפרד, בחלל העבודה שלו ובהתאם לתפישת עולמו, במטרה להציע לקהל מפגש חם וישיר, שאינו מתקיים על פי רוב בחללי התצוגה המקובלים, בין האמן, העבודות והמקום שבו נוצרו", נכתב בהזמנה.

הגלריה בתוכנית ללימודי המשך של בצלאל (סלמה 60, תל אביב). שתי תערוכות ייפתחו היום. תמר שקין, סטודנטית בתוכנית ללימודי המשך, מציגה בתערוכה "לא בזמן" מיצב העשוי מחומרי גלם מייצור המוני ומציפויים סינתטיים במצב ראשוני - חומרים שבדרך כלל נעשה בהם שימוש בחללים ארכיטקטוניים ובתערוכות מסחריות.

כמו כן יוצגו עבודות של יעקב (וילי) בלוך, מירב דביש בן משה, שירלי בר-אמוץ ושמואל ברקאי, מהסטודיו ללימודים מתקדמים במחלקה לצורפות, אביזרי לבוש ואובייקטים בבצלאל.

גלריה נורה (שד' בן מימון 9, ירושלים). בתערוכה שתיפתח בשבת מציגה ילנה סמילנסקי תצלומים שמתמקדים בעצמים שבסביבה היום-יומית.

הגלריה בקיבוץ כברי. יוחאי בר-און יציג החל בשבת את התערוכה "חיילים וגרוטאות" ובה סדרות של הדפסי עץ, לינול ותחריטים שעוסקות בנוף המקומי. כפי שכותבת האוצרת דרורה דקל, זהו נוף מוזנח ועזוב, נוף של חיילים וכלי נשק ושל דיוקנאות עצמיים חשופים ומאיימים.

אגודת הציירים והפסלים (אלחריזי 9, תל אביב). בתערוכה "תיקה" שתיפתח היום מציגה רות צפור ציורים שהם, לדבריה, "התמודדות וחקר ההשפעות ההדדיות בין הציור הרגשי, האקספרסיווי, של שמן על בד, לבין הציור הדיגיטלי, הטכני, על נייר". ביום שני תיפתח תערוכה של חברים חדשים באגודה.

הגדה השמאלית (אחד העם 70, תל אביב). נועה צדקה תציג ביום שלישי, בפעם ה-14, את המיצג "טקסט אנטי טקסט". הטקסט מתחיל מציטוטים של מאמרים של מבקרי אמנות ואוצרים ועובר לטקסטים של האמנית.

הגלריה במכללה לחינוך ע"ש דוד ילין (בית המדרש 7, בית הכרם, ירושלים). עבודות ישנות וחדשות של אפרת נתן יוצגו מיום שלישי. בין המוצגים: תיעוד המיצב "עבודה על הגג" משנות ה-70, שהוצב על גג בית משותף בתל אביב ונבנה מגופיות ומתקליטים; וכן עבודה מהשנה האחרונה - אוהל ההופך באמצעות מראות לטור אוהלים אינסופי - שהוצגה לא מזמן בגלריה קו 16. שיח גלריה יתקיים ב-14 בחודש ב-17:30.

גלרית בית יד לבנים נס ציונה (הבנים 9). ביום ראשון תיפתח תערוכת ציורים של רחל גורדין ובה שתי סדרות: הראשונה עוסקת בפגיעה של האדם בסביבה והשנייה היא "תגובה אופטימית למצב הרוח הקודר המלווה את חיי היום-יום", לדברי האמנית. אוצר: קובה הילרוביץ.

ועוד. במוזיאון השפלה בכפר מנחם תיפתח היום התערוכה "פועלים ויוצרים" בהשתתפות 11 אמנים (אוצר: משה סעידי). בתיאטרון ירושלים (מרכוס 20) תיפתח היום התערוכה "זיכרונות ילדות" של ליאורה וייז. במכון סרוונטס (שולמית 7, תל אביב) תיפתח היום התערוכה "בין שמים לארץ" של ליליאנה ליבנה. במועדון צוותא (אבן גבירול 30, תל אביב) תיפתח היום תערוכת תצלומים, "100 פנים ופנים", של בנימין פישמן (אוצר: יעקב קורלנדר).

בגלריה שלווה לאמן (אבן גבירול 193, תל אביב) תיפתח מחר תערוכה של לאה ראב, רותי גורן וחנה רימר. ב"לול בו" בגעש תיפתח מחר תערוכת ציורים, "אופטימיות זהירה", של איריס דישון.

בתיאטרון גבעתיים תיפתח בשבת התערוכה "אדמה אירוטית מתפוררת" של דוד בוסקוביץ. בגן הבוטני בירושלים תיפתח ביום ראשוןתערוכת ציורים של רחל מלכו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ