המועצה לשידורי כבלים: עתירת ערוץ הקניות היא ניסיון למנוע תחרות

מאת אליסה אודנהיימר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אליסה אודנהיימר

העתירה שהגיש ערוץ הקניות לבג"ץ היא ניסיון של עוד מונופול למנוע תחרות - כך טוענת המועצה לשידורי כבלים בתגובה שהוגשה לבג"ץ. התגובה הוגשה בעקבות עתירה שהגיש ערוץ הקניות, שבה הוא מבקש לבטל את החלטת המועצה להעניק רישיונות לערוצי קניות נוספים.

לטענת המועצה, לעותרת יש כיום את הרישיון היחיד לשידור ערוץ קניות בכבלים ובלוויין, ובשוק קיימת התעניינות בתחרות מולו. המועצה החליטה להתוות מדיניות לאישור ערוצים נוספים, שיתחרו מול ערוץ הקניות של העותרת.

המועצה דחתה את טענת העותרת, כי ההחלטה שקיבלה מאפשרת לחברות הכבלים והלוויין להיות הבעלים של מרבית ערוצי הקניות בישראל, מצב העלול לסכן את התחרות בשוק במקום להגביר אותה. המועצה טוענת כי חששות העותרת מבוססים על אי הבנה של ההחלטה.

לטענת המועצה, ההחלטה מטילה מגבלות על יכולתם של הגופים המשדרים להחזיק בחלק כלשהו מערוץ קניות. לפי ההחלטה, אם גוף משדר מעוניין להפיק ערוץ קניות או להיות מעורב בשידורי ערוץ כזה, הוא יוכל לעשות כן רק ב-40% מכל ערוצי הקניות שהוא משדר. כלומר, כדי שגוף משדר יחזיק בערוץ קניות, עליו לשדר לפחות 3 ערוצים כאלה. לכן, לגוף המשדר אין אינטרס להביא לקריסת ערוץ הקניות של העותרת (בג"ץ 2475/01).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ