מומחי טרור מזהירים מהתפשטות פיגועי ההתאבדות לשטח ארה"ב

נתן גוטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתן גוטמן

כתב "הארץ" בארה"ב

ואשינגטון. מומחי ביטחון בארה"ב מזהירים, כי השימוש במחבלים מתאבדים עם חגורות נפץ עלול להגיע גם לארה"ב. לפי העיתון "וואשינגטון פוסט", הזהיר מפכ"ל משטרת ישראל, שלמה אהרונישקי, בביקורו האחרון בארה"ב, את עמיתיו האמריקאים מפני החדרת השימוש בחגורות נפץ גם נגד מטרות אזרחיות בתוך תחומי ארה"ב, בהן מרכזי קניות, מועדונים ומסעדות.

המומחים האמריקאים ציינו, כי השימוש הגובר במחבלים מתאבדים נגד ישראל שינה את התפישה שהיתה מקובלת עד כה, ולפיה יש קושי רב לגייס "פצצה אנושית" - אדם שיהיה מוכן למות כדי לרצוח אחרים. בנוסף, גם פיגועי 11 בספטמבר הוכיחו כי ארגוני טרור מסוגלים לגייס אנשים למשימות התאבדות.

לדברי המומחים, הניסיון הישראלי הוכיח שהפרופיל של המחבל המתאבד, כפי שציירו אותו עד כה רשויות אכיפת החוק במערב, אינו תקף עוד: המתאבדים הם לא רק צעירים מיואשים, חסרי השכלה ומשוללי כל תקווה, המונעים על ידי גורמים קיצוניים ודתיים, אלא גם אנשים משכילים, מבוגרים, נשים ובעלי משפחות. במצב כזה, ציינו, גם הניסיון לסנן מראש חשודים נועד לכישלון.

על אף מערך האבטחה המתוגבר מאוד בארה"ב מאז חודש ספטמבר, המומחים האמריקאים העריכו כי אין פתרון של ממש נגד פיגועים של מתאבדים המפוצצים עצמם בלב ריכוז אזרחי.

עד כה הסתפקה ארה"ב באזהרה כללית נגד אפשרות לפיגועי התאבדות במרכזי קניות ברחבי המדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ