פרות קדושות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

"מוות לאלימות" הוא הסטיקר החדש שמציע אהרן שמי, ממייסדי המדור הסאטירי הפופולרי "דבר אחר". לשמי אין פרות קדושות. "יש אנשים שהומור הוא בעיניהם דבר שנגמר כשאנשים מתים. בעיני זה בדיוק להיפך: כשהמצב דרמטי וקשה יש להומור יותר ערך. אותי לא מצחיקים מופעי סטנד-אפ שאני רואה בטלוויזיה. אנשים צוחקים מהערות על מין ועל קקי ופיפי בעיקר ממבוכה. להומור חריף ורלוונטי יש מקום דווקא עכשיו, משום שהוא מצביע על האבסורד שבמצב. הומור שכזה הוא לא רק לגיטימי אלא גם ראוי ורצוי".

שמי מציע סטיקר נוסף, "מוות למתאבדים", ובטוח שיתפוס בצמתים. "הצרה היא שהקהל בארץ לוקח כל דבר באופן אישי", הוא אומר. "בעיקר פוליטיקאים שכל מה שהם עושים זה למען מטרה נעלה כמובן. אני חושב שמותר לצחוק גם על השואה. כשהביאו את דמיאניוק לארץ, הצעתי כותרת 'דמיאניוק ייתלה - אחרי שיזכה למשפט צדק'. הכותרת נפסלה על ידי חברי למדור. בעיני חשוב היה להראות שאיננו קדושים ושיום השואה לא נועד להזכיר לנו כמה הגרמנים היו איומים, אלא שכל עם עלול להתנהג כמוהם. גם אנחנו".

שמי משוכנע שחשיבות ההומור, כחשיבותה של העיתונות בכלל - בחשיפת האמת. "היהודים לא ממש מתקדמים בנושא ונעלבים בקלות", הוא אומר. "צריך לצטט להם את שלונסקי, שאמר שכשמישהו אומר ללכת לעזאזל, אתה לא צריך להיעלב. פשוט אל תלך".

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ