תיירות הפנים של מושונוב

מאת רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת רותה קופפר

גידי גוב יצא לאכול, ועכשיו מוני מושונוב מטייל בארץ. ההשוואה בלתי נמנעת. ב"על עגורים ויתושים", התוכנית הראשונה של "מושונוב על המפה", שתשודר בשבת, הוא מצרף אליו את אבי קושניר למסע בעמק החולה. השניים מתחילים את הטיול במושב דישון, ומשם יוצאים לטיול טרקטורונים. התוכנית מלווה, לפי צו האופנה, בבועות, ובהן פרטי טריוויה - למשל, שבדישון מתגוררות "48 משפחות מ-50 עדות שונות".

עדות מעסיקות את השניים בתוכנית. כפר יובל, מספר מושונוב, מאוכלס כולו בקוצ'ינים, חוץ מאשה כורדית אחת, ששמה מרגלית. האשה ושפתה מרשימים מאוד, והמפגש עמה מלא פוטנציאל אך מוחמץ. הוא מבוזבז על דבריו של מושונוב ולא על שלה.

כזאת היא גם התוכנית. היא נראית מבטיחה - הנופים יפים, הטיפים על הצימרים חיוניים, המידע בנוסח שיעור מולדת על ייבוש הביצה (בשנות ה-50, למרבה הפלא) ניתן במידה, האורחים שפוגשים בדרך צבעוניים למדי, והמערכונים של הדמויות הקבועות של חברי "זהו זה" משתלבים באופן סביר - אבל התוכנית הראשונה לפחות חורקת.

בכל זאת צריך לתת לה הזדמנות: מושונוב הוא בדרן כישרוני מאוד, ואולי עוד יצמח כמגיש תוכנית. לתוכנית תיירות פנים יש מקום, ואיכות ההפקה של זאת גבוהה. כמו בתוכנית האוכל המוצלחת של חיים כהן "שום, פלפל ושמן זית", נדמה שהאורחים המוזמנים לתוכנית, שאמורים להוסיף צבע ואפשרות לדיאלוג עם המגיש, עלולים רק להפריע.

"מושונוב על המפה". ערוץ 2, שבת, 20:10

ותזכורת

והפעם, ישראלים מטיילים בעולם: הסרט "אקו צ'אלנג' - החוויה הישראלית", המשודר מחר בערוץ אקשן, עוקב אחר הצוות הישראלי המשתתף בתחרות האתגרית בניו זילנד, לצד 70 קבוצות בעולם. התחרות עצמה תשודר בשישה חלקים בערוץ זה החל מיום ראשון (21:20), בהפקת מארק ברנט, המפיק של "הישרדות".

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ