פיברנובה - הכדור שיוצר כאב ראש

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

אחד המותגים הכי פשוטים והכי מזוהים עם המשחק הוא הכדור. הכדור הרשמי של משחקי גביע העולם משתנה בכל ארבע שנים, וגם הפעם מדובר בכדור חדש בשם פיברנובה, שייצרה חברת אדידס. כל ארבע שנים עובר הכדור שינוי טכנולוגי מסוים. הוא אמנם נשאר עגול, אבל הטכנולוגיה משנה את היכולות שלו. הסיבה לכך פשוטה: כאחד המותגים הנמכרים ביותר של המשחק, כל כדור חדש שיוצא לקראת גביע העולם זוכה להצלחה מחודשת בציבור ודואג לתזרים מזומנים מרשים עבור יוצריו והתאחדות הכדורגל העולמית.

הכדור שייצרה חברת אדידס עדיין לא התקבל בטבעיות על ידי שחקני הכדורגל שהתנסו בו. השחקנים הבלגים אמרו בשבוע שעבר כי לא אהבו את המגע הרך של הכדור וטענו שקשה לשלוט בו. השוערים ציינו כי קשה לתפוס אותו. עבור הבלגים לא מדובר בטענה חדשה. מישל פרודום, השוער הבלגי הוותיק, יצא ב-1994 נגד הכדור שהושק במונדיאל בארצות הברית בטענה שהוא גרם לכמה שערים שהעמידו את השוערים באור מגוחך.

חברת באייר הגרמנית, שייצרה את הכדור עבור אדידס, טוענת כי הכדור מדויק ב-25% ומהיר ב-10% מהכדור במונדיאל 98' בצרפת: "הכדור הוא בגבולות הנמוכים שפיפ"א מתירה לגבי הגודל ובגבולות הגבוהים של הכובד. זאת כיוון שככל שהכדור כבד יותר וקטן יותר, כך הוא יותר מדוייק".

יותר מדוייק? לא לפי זלטקו זאהוביץ' כוכב נבחרת סלובניה, שהתלונן השבוע כי הכדור החדש מזכיר יותר בלון "הוא נע למקומות לא צפויים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ