ששה חודשי עבודות שירות נגזרו על רו"ח מיצנדנדלר בגין הרצת מניות

מאת אסף ברגרפרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אסף ברגרפרוינד

בית משפט השלום בתל אביב גזר ביום חמישי עונש של ששה חודשי עבודות שירות, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 50 אלף שקל על רו"ח דניאל מיצנדנדלר, שהורשע בעבירה של השפעה בדרכי תרמית על שער מניית ממד הנסחרת בבורסה בתל אביב. מיצנדנלר הודה כי בעת עבודתו כמנהל השקעות בחברת אטמור בדצמבר 98' נתן הוראות קנייה ומכירה תואמות לרכישה ומכירה של מניות ממד. פעולות אלו הביאו לעלייה מלאכותית של כ-42.6% בשערי המניה ולהגדלת שווי השוק שלה מ-26 מיליון שקל ל-51 מיליון שקל.

מעשיו של מיצנדנלר התגלו בעקבות חקירה של מחלקת החקירות של רשות ניירות ערך. מהחקירה התברר כי לאטמור ולמיצנדנדלר לא היו אחזקות במניות ממד, כך שפעולותיו בוצעו מבלי שהיה לו מניע כלכלי. בחקירתו ציין הנאשם כי החליט להעלות את שער המניה "כי מישהו עיצבן אותו בכך שהוריד את מחיר המניה, אולי באופן בלתי לגיטימי, ולכן רצה להעלותה בחזרה".

השופטת יהודית אמסטרדם מציינת בהחלטתה כי שוכנעה שהנאשם לא ביצע את מעשיו מתוך רצון להפיק רווחים, אך לדבריה הנאשם ראה את עצמו "כרגולטור של שוק ההון המעלה ומוריד מניות על פי גחמותיו". על כן במקרה הזה היא סבורה שאין מקום להטיל עליו מאסר בפועל, אך יש מקום להטיל עליו קנס כספי שיפגע בכיסו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ