פינה באוש ביטלה את ביקורה בישראל

מאת יעל אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת יעל אפרתי

הכוריאוגרפית פינה באוש ביטלה את בואה לישראל מסיבות פוליטיות. היא היתה אמורה לבוא לארץ עם להקתה לשלוש הופעות במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, אך הודיעה כי היא דוחה את הביקור ותקיים אותו, אם יתאפשר הדבר, בשנה הבאה. הלהקה רבת המוניטין אמורה היתה לחתום את סדרת המחול הנוכחית של המשכן עם הריקוד "מנקה החלונות" שיצרה באוש.

הכוריאוגרפית הגרמנייה הנודעת כבר ביקרה בישראל כמה פעמים, והתקבלה כאן בהתרגשות רבה. באחת מסדרות המחול הראשונות של המשכן העלתה את יצירתה "ויקטור" שזכתה בהצלחה מרשימה אצל הקהל והביקורת. ביקורה המתוכנן עורר ציפיות וכרטיסים רבים כבר נמכרו להופעות. בעקבות הודעת הביטול ביקשה הנהלת בית האופרה מלהקת בת שבע לקיים מופעים במקום אלו של באוש. בת שבע תציג במשכן ב-5 וב-6 ביולי את "סופר דקה-דאנס", עבודתו של אוהד נהרין הכוללת קטעים נבחרים מעשר יצירות שלו לבת שבע. העבודה הותאמה לממדי במת המשכן הגדולה, וישתתפו בה 34 רקדני בת שבע והאנסמבל שלה.

מי שכבר רכשו כרטיסים למופעים של באוש יוכלו לצפות בהופעותיה של בת שבע, לשמור את הכרטיסים למופע של באוש בשנה הבאה, לצפות באחת האופרות שיעלה בית האופרה בעונה הקרובה, או לקבל החזר כספי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ