בכירים בקרן מבטחים החליטו לפרוש מתפקידם

מאת חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת חיים ביאור

קבוצה של בכירים במבטחים, קרן הפנסיה הגדולה בבענף, החליטה לפרוש מהחברה. אתמול הודיע דרור יעקבסון, העומד בראש אגף הכספים בקרן על החלטתו לפרוש בקרוב, לאחר כ-10 שנים שבהן הוא עובד בקרן.

בכירים אחרים במבטחים הודיעו לפני כמה ימים על כוונתם לפרוש: ראש אגף הפנסיה, שי כהן, סגניתו ציפי לדרמן והיועצת המשפטית של הקרן, חנה גרבל. לפני חודשיים פרש מהקרן מבקר הפנים, אהרון מנישקביץ. ארבעתם עבדו בקרן יותר מ-25 שנה.

פרישתם הצפויה של בכירים אלה נעשתה על רקע כוונת משרד האוצר למנות מנהלים מורשים מטעמו לקרנות הפנסיה הוותיקות, ובעיקר לקרנות שבשליטת ההסתדרות. העובדים הפורשים חוששים שמינוי מנהלים מורשים יגרום להרעה בשכרם ובתנאי העסקתם.

הבכירים סבורים כי אם יפרשו עתה, הם יוכלו להשיג תנאי פרישה משופרים לעומת התנאים שיקבלו אם ידחו את התפטרותם למועד מאוחר יותר, שבו תהליך ההבראה, הכולל קיצוץ בהוצאות של הקרנות, יהיה בעיצומו. מקורות במבטחים העריכו כי בקרוב יודיעו על התפטרותם גם מנהלי סניפים של הקרן, על רקע התוכנית שגובשה בהנהלת הקרן, להקטין את מספר הסניפים לחמישה בלבד, לעומת 15 סניפים כיום.

יו"ר מועצת המנהלים של הקרן, דורון שורר, הודיע כבר לפני שבועיים ליו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, על החלטתו לפרוש ולעבור למגזר הפרטי, ככל הנראה לחברת הביטוח הפניקס הישראלי. במבטחים אמרו אתמול שהסיבה לפרישתו של שורר היא אכזבתו ממינוי מנהלים לא מקצועיים בחלק מקרנות הפנסיה והיעדר "כימיה" בינו לבין מנכ"ל מבטחים שלמה אטיאס. דובר מבטחים אמר בתגובה: "כשיסוכמו פרישותיהם של עובדים מהקרן, ההנהלה תחליט אם לפרסם זאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ