השופטת אלשיך: לבצע הערכת שווי לנכסי תבל

מציעה לקבוע מחיר סף לאחזקות בנטוויז'ן וגלובקול

אסף ברגרפרוינד
מאת הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסף ברגרפרוינד
מאת הדר חורש

שופטת בית המשפט המחוזי בת"א ורדה אלשיך מציעה לנאמן לתבל, צבי יוכמן, לקבוע מחיר מינימום לאחזקות החברה בנטוויז'ן ובגלובקול, שאותן הוא מתכוון להוציא למכירה באמצעות מכרז.

ההצעה להסדר שהגיש יוכמן ביום רביעי בשבוע שעבר, מבוססת בין היתר על מכירת נכסי תבל, ובהם אחזקותיה בחברות נטוויז'ן, גלובקול והאחזקה בחברת הכבלים המאוחדת הצפויה לקום לאחר מיזוג חברות הכבלים. ההצעה שהוגשה לא היתה מפורטת ותיארה את ההסדר בקווים כלליים בלבד. השופטת מבקשת פרטים על צורת קיום המכרז, ושואלת על פי מה תיבחן סבירות ההצעות. היא מותחת ביקורת מרומזת על יוכמן שהגדיר את אופן המכרז כ"מכירה של מוכר מרצון לקונה מרצון". "קונה מרצון ניתן להבין, מה יהיה השווי שיקבע, או יתבע "המוכר מרצון"?" שאלה אלשיך.

בהצעה שהניח יוכמן בבית המשפט מוותר יוכמן על הצעת דסק"ש להזרים להסדר 200 מיליון שקל, ומציע במקום זאת לממן את הסכום החסר במכירת נכסים. אלשיך דורשת שדסק"ש תבהיר אם בכוונתה להעמיד את הסכום לרשות ההסדר במקרה שהמכרז ייכשל. תשובה מפורטת לשאלה זו תאלץ את יוכמן להתמודד עם שאלות שאותן ביקש לעקוף בהצעתו האחרונה, כמו למשל מה הם התנאים שבהם תזרים דסק"ש את הסכום, ומה תהיה עמדת השותפה הבכירה, UPC, לדרישות דסק"ש.

אלשיך דורשת מיוכמן למסור מהו היקף הגירעון השוטף של החברה, מיהם בעלי התפקידים שפרשו ממנה, ומיהו המנהל המקצועי של תבל. יוכמן התבקש למסור פרטים מדויקים על הצמצום שהושג בהוצאות התפעול, והשיפור בגירעון התזרימי.

את החלטתה פותחת השופטת בדרישה כי יוכמן יגיש לבית המשפט בתוך 48 שעות הסבר לכך ש"חלקים נכבדים מתוך בקשות, דו"חות והצעות שמגיש הנאמן הגיעו לעיתונות הרבה לפני שהוגשו לבית המשפט".

הבהרות נוספות דורשת אלשיך בקשר לאופן קיום המכרז על נכסי תבל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ