החובות של וורלדקום לחברות השיחות הבינ"ל בישראל - קטנים

מאת הדר חורש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת הדר חורש

בחברות התקשורת הבינלאומית בוחנים את ההשפעות האפשריות של קשיים בחברת וורלדקום על החברות ונתיבי התקשורת הבינלאומית של ישראל. וורלדקום היא אחת השותפות החשובות לחברות בזק בינלאומי, קווי זהב וברק - לאספקת תקשורת בינלאומית, בעיקר לארצות הברית.

בין החברות הישראליות לוורלדקום יש מערכת התחשבנות, שבמסגרתה משלמות החברות הישראליות לוורלדקום עבור שירותיה בהשלמת שיחות בצד האמריקאי, והחברה האמריקאית משלמת תמורת שירותים שהיא מקבלת מהחברות הישראליות.

מנכ"ל בזק בינלאומי, קובי חיון, אמר אתמול כי החשבונות בין החברה לוורלדקום מאוזנים בדרך כלל ובמצב הגרוע ביותר עשויה בזק בינלאומי להיות חשופה כלפי וורלדקום בכמה מאות אלפי דולרים. מנכ"ל קווי זהב, סטלה הנדלר, אמרה כי לחברה אין כל חשיפה כלפי וורלדקום. מנכ"ל ברק, אבי פתיר, אמר כי מערכת ההתחשבנות בין החברה לוורלדקום נבדקת עדיין, אך בכל מקרה וורלדקום אינה ספק מרכזי ואין חשיפה של ברק לחובות של וורלדקום באופן משמעותי.

וורלדקום התאמצה אתמול להרגיע את לקוחותיה, ונציגות החברה באירופה, אסיה והמזה"ת התקשרה למנהלי חברות התקשורת הבינ"ל - בניסיון להעביר מסר הרגעה. למפעילים הישראלים נמסר כי לא צפוי שיבוש בשירותים הבינ"ל של וורלדקום, שהם עסקים יציבים ורווחיים.

לדברי פתיר, הנזק כיום קטן בהשוואה לשנים קודמות, שבהן היו החברות חשופות יותר. "אם אירוע כזה היה קורה לפני שלוש שנים, היינו בהסטריה. לאור מה שקרה בשוק בשנתיים האחרונות הנזק המרבי הצפוי אינו גדול, אך עלינו להיערך לכל אפשרות", אמר פתיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ