המחזור בשוק המניות - 105 מיליון שקל בלבד

מדדי המניות סיימו בעליות מתונות; התחזקות הדולר לרמה של 4.79 שקלים לאחר היציג מיתנה את העליות באג"ח השקליות

מאת אורי, ינברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אורי, ינברגר

התפנית שנרשמה שלשום במדדי המניות בבורסה בארה"ב במשך המסחר, כשמדד הנאסד"ק מסיים בעלייה של 1.6%, הובילה אתמול את מדדי המניות בבורסה המקומית לעליות כבר בפתיחת המסחר. את יום המסחר פתח מדד המעו"ף בעלייה של 1.4% לרמה של 361 נקודות, ואולם בהמשך היום התמתנו העליות בשוק ומדד המעו"ף סיים בעלייה של 0.7% בלבד. עלייה מתונה של 0.1% נרשמה במדד ת"א 75.

עם זאת, העליות אתמול בשוק המניות לוו בהיקפי עסקות נמוכים מאוד, שהסתכמו בכ-105 מיליון שקל בלבד. ככל הנראה, גם התחזיות השליליות שמנבאים חלק מהנואמים בכנס קיסריה לעתיד המשק הישראלי, הזוכות לחשיפה תקשורתית רחבה, הגבירה עוד את החשש לרכוש מניות.

שלשום היה יום מסחר תנודתי מאוד בבורסה בניו יורק. גל ביקושים שהגיע כשעה לפני תום המסחר הצליח להוביל את המדדים המובילים בוול סטריט לעליות, לאחר שנסחרו לאורך היום בירידות חדות. מדד הנאסד"ק נקבע על 1,380 נקודות. מדד מניות התעשייה, הדאו ג'ונס, שעלה ב-0.5% נקבע ברמה של 9,055 נקודות.

מניית פרטנר, שנסחרה בשבוע האחרון בירידות חדות כשהיא מאבדת 12% משוויה, סיימה אתמול בעלייה של 4.8% כשהיא מרכזת מחזור של 5.2 מיליון שקל. הסיבה לירידות החדות במניה היתה הערכות למימוש אחזקות חברת ההשקעות פולאר במניות החברה. ברבעון השני של השנה מימשה פולאר 0.4% במניות החברה.

מניות בזק עלו אתמול ב-1.7% ובמחזור של 7.7 מיליון שקל. בכך השלימה המניה עלייה של 10% בשבועיים האחרונים. ככל הנראה, עדכון תעריפי השיחות המקומיות (כלפי מעלה) בחברת התקשורת הישראלית, שקיבל ביטוי בחשבון הטלפון האחרון של חלק מהמשקיעים בשוק והצפוי להגדיל את הכנסות החברה בכמה עשרות מיליוני שקלים בשנה, הוביל לעליות במניות החברה.

מניות הבנקים הגדולים, שהגיעו בעקבות המשבר הפיננסי בשוק איגרות החוב לפני שבועיים לרמות שפל ומאז הן עולות בהתמדה, הוסיפו לשמור על מגמה זו גם אתמול. מניית לאומי, שעלתה ב-1.6% במחזור של 6.7 מיליון שקל, השלימה בשבועיים האחרונים עליה של כ-12%. כתוצאה מכך נסחר הבנק בכ-70% מהונו העצמי, שהסתכם בסוף הרבעון הראשון של השנה בכ-12.7 מיליון שקל. מניית בנק הפועלים, שסיימה אתמול בעלייה של 1.1% כשהיא משלימה בשבועיים האחרונים עליה דומה, משקפת כתוצאה מכך דיסקאונט של כ-25% ביחס להון העצמי.

בשוק איגרות החוב הסתכם אתמול המחזור בכ-800 מיליון שקל. התחזקות הדולר במחצית השנייה של היום לרמה של 4.79 שקלים מיתנה את העליות באיגרות החוב השקליות בריבית קבועה מסוג שחר, שנרשמו במחצית הראשונה של היום. איגרות שחר סיימו בירידה מתונה של 0.2%, כשהן מהוות 30% מסך המחזור בשוק האג"ח. השער היציג של הדולר נקבע על 4.775 שקלים (ייסוף של 0.2%), ואולם גם לאחר מכן הוסיף היציג להתחזק. עם זאת, התחזקות הדולר לא השפיעה על האג"ח הצמודות מדד ואלה (בעיקר לטווח הבינוני) הוסיפו לרדת תוך המשך העלייה בתשואותיהן.

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ