מדינות ערב: ישראל מחבלת במאמצים להשיג רגיעה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

במדינות ערב הושמעו אתמול גינויים חריפים לפעולת צה"ל בעזה שלשום. כל המדינות הערביות, ובמיוחד ירדן, מצרים וסעודיה, ראו בפעולה "התגרות" מצדה של ממשלת ישראל וניסיון לחבל במאמצים להגיע לרגיעה באזור.

* מצרים: שר החוץ המצרי, אחמד מאהר, גינה אתמול בחריפות את הפעולה. מאהר גינה את הפעולה יחד עם עמיתו הסעודי, סעוד אל-פייסל, בעת פגישתם אתמול בקהיר, שבה דנו בעימות בין ישראל לרשות הפלשתינית.

* ירדן: ירדן גינתה את ההפצצה הישראלית, והביעה צער על העובדה שמה שהגדירה כ"התקפה פראית" נערכה בעת שהקהילה הבינלאומית עושה מאמצים לבלום את האלימות. דובר ממשלת ירדן, מוחמד אדואן, קרא לקהילה הבינלאומית לקבל אחריות, כדי להגן על העם הפלשתיני.

ארגון "האחים המוסלמים" של ירדן גינה את חוסר האונים של מדינות ערב לנוכח מעשי ישראל, וקרא למלחמת קודש נגדה.

* סוריה: רדיו סוריה הגדיר את פעולת צה"ל כטבח וכפשע נגד האנושות, ומתח ביקורת על שתיקת ארה"ב. ברדיו דמשק הובעה תמיהה אם "רצח הילדים הפלשתינאים הוא חלק מפעולת ההגנה העצמית" של ישראל, שעליה דיבר לאחרונה נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש.

* סעודיה: שר החוץ הסעודי, סעוד אל-פייסל, הגדיר את התקיפה בעזה כ"טבח", ודרש מארה"ב למנוע מישראל להמשיך בפעולותיה. לדבריו, התקיפה היא "עוד סימן ששרון הוא אוייב השלום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ