שלוש תוכניות לכל זכיינית בעשר המובילות

מאת יאיר מנדלסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת יאיר מנדלסון

עשר התוכניות המובילות בטבלת הצפייה התחלקו בשבוע החולף באופן שווה בין שלוש זכייניות ערוץ 2. לכל אחת מהזכייניות, טלעד, קשת ורשת, היו שלוש תוכניות בטבלת המדרוג לפי מספר צופים בשבוע שבין 21 ל-27 ביולי. התוכנית הנוספת היתה מהדורת "חדשות 2 - שבת" של חברת החדשות.

בראש טבלת הצפייה ניצבה גם בשבוע החולף "ערב אדיר", בהנחיית אדיר מילר. בתוכנית, ששודרה על ידי רשת ביום ששי, צפו 549 אלף צופים מגיל 4, לפי נתוני הוועדה למדרוג שהופקו על ידי טל-גאל. זו ירידה של 21.6% לעומת מספר הצופים בתוכנית בשבוע שלפני כן, 701 אלף.

יתר על כן, בטבלה לפי שיעור צפייה דורגה "ערב אדיר" רק במקום תשיעי, עם שיעור צפייה של 17%. אחד ההסברים לפער בין שתי הטבלאות הוא שיום ששי מתאפיין לרוב בצפייה משפחתית, כלומר מספר המקלטים הפתוחים קטן יותר, אך מספר האנשים הצופים בפועל בכל מקלט גדול יותר.

במקום השני דורגה "שמש", המשודרת על ידי קשת, עם 530 אלף צופים. בטבלה לפי שיעור צפייה דורגה "שמש" ראשונה עם שיעור צפייה של 20.1%.

התוכנית "פירמידה" בהנחיית עודד מנשה, שעלתה לאוויר לפני כשבועיים כחלק מלוח תוכניות הקיץ של טלעד, דורגה בשבוע החולף לראשונה באחד מחמשת המקומות הראשונים. בתוכנית, שבה מתמודדים שני צמדים מול פירמידה של נושאים, צפו בשבוע החולף 457 אלף צופים והיא דורגה במקום רביעי בטבלה. שיעור הצפייה בה היה 18.1% והיא דורגה במקום חמישי בטבלה לפי שיעור צפייה.

התוכנית "מהפך" בהנחיית אורנה דץ חזרה השבוע לטבלת הצפייה לאחר כמה שבועות של היעדרות. שיעור הצפייה בתוכנית, שהועברה מיום שישי ליום שני כחלק מלוח השידורים החדש של קשת שהחל בתחילת יולי, היה 17.9%. בטבלה לפי מספר צופים דורגה "מהפך" רק במקום 16 עם 383 אלף צופים.

בטבלה לפי שיעור צפייה ירד בשבוע החולף מספר משדרי החדשות בעשירייה הפותחת לאחד בלבד. "חדשות 2 - שבת" דורגה במקום שביעי עם 449 אלף צופים ושיעור צפייה של 16.5%. בטבלה לפי שיעור צפייה מופיעה גם התוכנית "חדשות 2" (ממוצע שבועי) שדורגה במקום שלישי עם שיעור צפייה של 18.4%. תוכנית החדשות המתחרה של ערוץ 1, "מבט" דורגה רק במקום 17 עם שיעור צפייה של 14.2%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ