האינתיפאדה הווירטואלית

עידו אמין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידו אמין

פלשתינאים הכלואים בביתם בגלל העוצר יכולים להמשיך להילחם בחיילי צה"ל ובמתנחלים על צג המחשב. משחק המחשב שפותח בסוריה נקרא Under Ash, וגיבורו הוא אחמד מירושלים, צעיר רזה ושחור שיער בן 19 שנולד בעת מלחמת לבנון. "הוא רוצה לחיות בשלום למרות הדיכוי", אבל אחרי שבולדוזר הרס את ביתו, ולמראה אביו המוכה ואמו המושפלת, אוחז אחמד בנשק "מתוך הגנה עצמית". גיבורים נוספים: המבוקש חאלד, אל הימאם, סוחר בדים קטוע רגל ממלחמת 67' "שעץ זית צמח מרגלו הקטועה שנשארה בירושלים" ומרים, שתפקידה במשחק הוא "לאבד את גברי המשפחה בזה אחר זה".

כמו בכל משחק לחימה, העלילה היא מסגרת רופפת למסכת משימות אלימות. יוצריו מגבילים אותו למשחקים מעל גיל 13. הוא כולל בולדוזרים ההורסים בתים, קרבות ופינוי פצועים ברחבת אל אקצה ובקסבה, תא ב"כלא רמלה" ועוד. בין משימותיו של אחמד: השגת נשק, ירי על מתנחלים, הורדת הדגל הישראלי ושחרור עצורים. פיגועי התאבדות אינם אפשריים וההפתעה הגדולה היא שאם אחמד יורה באזרחים, המשחק מסתיים מיד.

המהדורה הערבית של PCGame כינתה את המשחק "משחק המחשב התלת ממדי הערבי הראשון". עיתון הבעת' כתב ש"המשחק מטריד אנשים רבים". כמה מהמוטרדים הם שחקנים ישראלים שניסו את המשחק. אחד מהם חלק את רשמיו באתר המשחקים והטכנולוגיה www.techno.co.il: "את הדמו הקצר התחלתי עם רובה AK-47, ועם הוראות להרוס את הטנקים הישראליים ולהציל את האזרחים שצה"ל חטף. אחרי סיור קצר נתקלתי בחייל ישראלי המחזיק M-16. אחרי ירייה אחת עברה בי צמרמורת".

אגב, למשחק אין סוף או מטרה. הוא פשוט נמשך ונמשך, כי "אין פתרון למצבו של אחמד", כפי שאמר אחד המתכנתים לבי-בי-סי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ