הגרלה נוחה להפועל ירושלים, סבירה להפועל ת"א, קשה לבני השרון

אתמול נערכו הגרלות השלבים הראשונים במפעלים של פיב"א

מאת אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת אריה ליבנת

אתמול נערכו הגרלות השלבים הראשונים במפעלים האירופיים של פיב"א. השלב הראשון יהיה על בסיס איזורי, ישראל שובצה לאיזור הדרומי. במפעל הבכיר, הצ'מפיונס קאפ, ישחקו 66 קבוצות שחולקו ל-11 בתים. שתי הראשונות בכל בית ובנוסף שתי הקבוצות שישיגו את המאזן הטוב מבין אלו שיסיימו במקום השלישי, יעלו לשלב השני.

את ישראל ייצגו שלוש קבוצות - הפועל ירושלים, הפועל ת"א ובני השרון. ירושלים

שובצה לבית הנוח ביותר, בית א'. פרישטרי, ששיחקה בשנתיים האחרונות ביורוליג נראית כחזקה בבית. ירושלים עשויה להיתקל בקושי לסיים במקום השני, אולי מצידה של אלופת בולגריה יאמבולגאז שעלתה אשתקד מהבית של הפועל ת"א לשלב השני בליגה הצפון אירופית והקיץ התחזקה עוד יותר. קרשיאקה הטורקית עלולה לאבד את אופוק סאריצ'ה שעשה חיל אחרי השחרור מהרצליה. רבוטניצקי ממקדוניה ונובי סאד מיוגוסלוויה לא שיחקו בעונה שעברה במיפעלים האירופיים.

מאמן הפועל ירושלים, ארז אדלשטיין: "בית לא קל, אבל על פניו אנחנו צריכים לעבור אותו". ירושלים תקיים את כל משחקי הבית וכנראה גם את משחקי החוץ בימי רביעי. במחזור הפתיחה ב-2 באוקטובר תתארח אצל פרישטרי.

הפועל ת"א, שתשחק בימי שלישי, שובצה לבית ב' שנראה בית סביר. לפאניוניוס יש מסורת באירופה, אשתקד הגיעה לרבע גמר גביע ספורטה. טלקום אנקרה הגיעה לשמינית הגמר וסיימה רביעית בטורקיה. המופרם ורסאץ' הגיעה לפני שנתיים לגמר גביע קוראץ', אך נחלשה מאז. מאמן הפועל ת"א, אריק שיבק מכיר את סלובודה דיטה הבוסנית מהתמודדות עם עירוני ר"ג לפני שנתיים. לווסקי סופיה סיימה מקום אחד מתחת להפועל ת"א בבית הדרום אירופי אשתקד.

מאמן הפועל ת"א, אריק שיבק: "אנו משחקים בבית מאוד אטרקטיווי עם קבוצות חזקות מאוד. אני מעריך שלהפרשי נקודות תהיה משמעות גדולה לגבי עליה לשלב הבא".

גם בני השרון תשחק בימי שלישי. הקבוצה המאוחדת של השרון שובצה לבית קשה יחסית עם שתי קבוצות יווניות. מארוסי מגיעה בשנים האחרונות באופן קבוע לשלבים המתקדמים. אריס סלוניקי מנסה להתייצב מבחינה כלכלית. ספליט תתמודד מול מכבי ת"א בליגה האדריאטית. זלז'ניק מיוגוסלוויה הגיעה בעונה שעברה לשמינית גמר ספורטה. גם את קרוואנוס, אלופת קפריסין צריך לקחת בחשבון. מאמן הקבוצה, אפי בירנבוים: "אנחנו עדיין לא יודעים את הסגלים, אבל זה בית קשה".

הפועל גליל עליון תייצג את ישראל בצ'לנג'-קאפ שיהיה על בסיס איזורי בלבד, בדרום נרשמו רק 12 קבוצות. גליל שובצה לבית עם קומונובו ממקדוניה, הרצגובאץ' מבוסניה ואנאד ניקוסיה מקפריסין.

ביורוקאפ לנשים ישחקו ארבע קבוצות ישראליות, אבל שיטה אכזרית ומוזרה תאפשר עלייה של שתי קבוצות במקרה הטוב לשלב השני. רמת השרון ומכבי רעננה שובצו יחדיו לבית ב', בני יהודה ומכבי רמת חן לבית ג'. רק הראשונה מכל בית תעלה לשלב השני. כבר במחזור הפתיחה ב-30 באוקטובר יתקיימו שני דרבים ישראליים.

לוח המשחקים בצ'מפיונס קאפ

הפועל ירושלים - בית א'

2.10 פרישטרי (יוון) - הפועל ירושלים 6.11

9.10 הפועל ירושלים - רבוטניצקי (מקדוניה) 13.11

16.10 הפועל ירושלים - נוביסאד (יוגוסלוויה) 4.12

23.10 יאמבול (בולגריה) - הפועל ירושלים 11.12

30.10 קרשיאקה (טורקיה) - הפועל ירושלים 18.12

הפועל ת"א - בית ב'

1.10 פאניוניוס (יוון) - הפועל ת"א 5.11

8.10 הפועל ת"א - סלובודה (בוסניה) 12.11

15.10 הפועל ת"א - ורסאץ' (יוגוסלוויה) 3.12

22.10 הפועל ת"א - לווסקי סופיה (בולגריה) 10.12

30.10 טלקום אנקרה (טורקיה) - הפועל ת"א 17.12

בני השרון - בית ג'

1.10 אריס סלוניקי (יוון) - בני השרון 5.11

8.10 בני השרון - ספליט (קרואטיה) 12.11

15.10 בני השרון - זלז'ניק (יוגוסלוויה) 3.12

22.10 מארוסי (יוון) - בני השרון 10.12

30.10 קרוונוס (קפריסין) - בני השרון 17.12

לוח המשחקים ביורוקאפ לנשים

בית ב'

30.10 מכבי רעננה - רמת השרון 4.12

6.11 רמת השרון - אסטיר (יוון) 11.12

6.11 הכוכב האדום (יוגוסלוויה) - מכבי רעננה 11.12

13.11 הכוכב האדום - רמת השרון 18.12

13.11 מכבי רעננה - אסטיר (יוון) 18.12

בית א'

30.10 בני יהודה - מכבי רמת חן 4.12

6.11 אדנה (טורקיה) - בני יהודה 11.12

6.11 מכבי רמת חן - בורגאס (בולגריה) 11.12

13.11 בורגאס - בני יהודה 18.12

13.11 מכבי רמת חן - אדנה 18.12

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ