העבודה תובעת קיצוץ בהטבות לחרדים ולמתנחלים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

מפלגת העבודה תובעת להכניס שינויים בהצעת תקציב המדינה לשנת 2003 בהיקף של שני מיליארד שקל, כתנאי לתמיכתה בתקציב בקריאה הראשונה במליאת הכנסת. מזכ"ל מפלגת העבודה ח"כ אופיר פינס גילה אתמול כי המפלגה הודיעה בימים האחרונים על דרישתה לדחות את הפעלת הרפורמה במס, משנת 2003 לשנת 2004, ובכך לחסוך הוצאה של מיליארד שקלים בתקציב שנועד להפעלת הרפורמה.

כמו כן, העבודה דורשת להפחית בחצי מיליארד שקל את קצבאות הבטחת הכנסה לאברכים ולחרדים, ובסכום דומה לקצץ בהטבות לתושבי ההתנחלויות. פינס הוסיף כי אם תתקבל הצעת מפלגתו הרי שניתן יהיה להפנות כ-2 מיליארד שקל להקטנת הקיצוצים בביטחון, בחינוך, ובתחומים החברתיים.

"אנו בעד קיצוץ מאסיבי בתקציב כי אחרת היציבות תיפגע", אמר פינס, "אולם, אנו בעד תמהיל קיצוץ שונה באופן מוחלט. אנו מתנגדים לקיצוץ כל כך עמוק בביטחון כי הוא יפגע בביטחון המדינה, אנו מתנגדים לקיצוץ עמוק כל כך בחינוך כי החינוך זה העתיד, ואנו מתנגדים לפגיעה קשה כל כך במובטלים". פינס הוסיף כי "אם הליכוד רוצה שנציל אותו, עליו להתחשב בדעות שלנו אחרת לא נתמוך בתקציב".

גורמים בכנסת אמרו אמש כי ראשי העבודה תיכננו עוד לפני ישיבת הממשלה שלשום שלא לתמוך בתקציב המדינה לשנת 2003. הם ציינו כי במפלגה התלבטו בין האפשרות להתנגד, שמומשה בסופו של דבר, לבין ההצעה להימנע בהצבעה. לדבריהם, בכל מקרה לא היתה כוונה להצביע בעד הצעת התקציב, בעיקר לנוכח חוסר נכונות מצד ראש הממשלה אריאל שרון, ושר האוצר סילבן שלום, להענות לתביעות המפלגה.

הגורמים ציינו כי המפלגה אינה רוצה להיות קשורה אל תקציב המדינה, בעיקר בשל הגזירות החברתיות שיש בו והקיצוצים. לדבריהם, למרות שאחדים משרי העבודה מביעים חוסר נכונות לפרוש מהקואליציה עכשיו, הולך ומתפתח תהליך שיביא לפרישתה של המפלגה מהקואליציה בחורף הקרוב, על רקע התקציב והמדיניות הכלכלית-חברתית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ