נערים מאריאל קנו סמים בכפר קאסם ומכרו אותם לתלמידים

מאת יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת יהונתן ליס

משטרת מחוז ש"י (שומרון ויהודה) פירסמה אתמול כי עשרות בני נוער מאריאל נחקרו בחודש האחרון בחשד לסחר ואספקת סמים, תיווך, גידול והדחה לצריכת סם. בעת חשיפת המקרה נחקרו למעלה מ-30 בני נוער וצעירים בגילאי 20-13 ונפתחו תיקים פליליים נגד 29 מהם. מהחקירה עולה כי כמה נערים מאריאל נהגו לרכוש סמים מסוחרים בכפר קאסם הסמוך. את הסמים הם היו מוכרים לעשרות תלמידי בתי הספר באריאל.

נערה בת 17 הודתה בחקירתה כי סחרה בחשיש והיא נתונה במעצר בית מלא, עד להגשת כתב אישום נגדה. כמוה נתונים במעצר בית גם נער בן 16, שנתפס בפעם הרביעית כשברשותו מנות הרואין ובוגר כבן 20, החשוד כי הזמין עשרות בני נוער לביתו והדיח אותם לשימוש בסמים שסיפק להם, לצורך "טעימה ראשונה".

שישה חשודים נוספים נעצרו במהלך החקירה ושוחררו בתנאים מגבילים. בימים הקרובים צפויים מעצרים נוספים.

קצין "נוער חשיפה" של מחוז ש"י, מפקח דורון בן אמו, אמר אתמול כי במהלך השנה האחרונה חלה עלייה ניכרת במספר חשיפות השימוש בסמים בקרב בני הנוער בהתנחלויות. לדבריו, במהלך השנה שעברה פתחה היחידה 155 תיקים, לעומת 182 תיקים שנפתחו במהלך המחצית הראשונה של השנה הנוכחית בלבד.

"הפעילות שלנו באריאל התחילה בחודש יולי האחרון. התקבל אצלנו מידע מודיעיני על תופעה רחבת היקף באריאל של נערים שמשתמשים בחשיש ומריחואנה", אמר בן אמו, "כפר קאסם הפך למקום שבו קל מאוד לרכוש סמים. הנערים מאריאל הולכים לכפר קאסם ורוכשים שם חצי קילו חשיש ואחר כך משווקים את הסמים לחברים שלהם".

במקביל פתחה היחידה, בשיתוף עם מרחב שומרון, בחקירה לבירור תופעה נרחבת של השחתת ציוד ציבורי. במחוז טענו אתמול כי נערים רבים נוטלים חלק בפעילות ההשחתה: "בני נוער באריאל נוהגים לשרוף תחנות אוטובוס ולגרום נזק לרכוש ציבורי ולגנים ציבוריים בעיר. במקרים רבים יש התאמה בין משתמשי הסמים לבין אלו שמבצעים את פעולות הוונדליזם, אבל לא תמיד", אמר בן אמו. לדבריו, לעולים הרבים שנקלטו בעיר יש קשר לעלייה ברמת הפשיעה באריאל. "אין ספק שהאוכלוסייה החדשה שנכנסה לעיר השפיעה על רמת הפשיעה במקום", אמר.

יחידת "נוער חשיפה", האמונה על חשיפת משתמשי וסוחרי הסמים בקרב בני הנוער בהתנחלויות, מונה שלושה שוטרים בלבד. היחידה הוקמה בשנת 2000 ומאז פועלים השוטרים על סמך מידע מודיעיני. בן אמו טען אתמול כי מספר השוטרים ביחידה צפוי לגדול בקרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ