התפטר מנכ"ל יבמ גלובל סרוויסז ישראל

מאת יובל דרור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת יובל דרור

רמי פדלון, מנכ"ל חברת יבמ גלובל סרוויסז ישראל (IGSI), חברה בת של יבמ ישראל, הודיע בשבוע שעבר להנהלת יבמ על כוונתו לעזוב את החברה. את תפקידו של פדלון ימלא מעתה מנכ"ל חברת IGS, אבי קרמר. מקורות בשוק טענו כי ההחלטה למנות את קרמר לתפקיד מנכ"ל IGSI עשויה ללמד על רצונה של יבמ ישראל למזג את החברה הבת (IGSI) לתוך החברה האם (יבמ ישראל).

המודל של יבמ גלובל סרוויסז הוא אספקת פתרונות מחשוב מקצה לקצה: אפיון הפרויקט, ייעוץ, התקנה, הטמעה, הדרכה ותחזוקה שוטפת. ואולם בישראל, פוצלה פעילותה של יבמ גלובל סרביסז בין חטיבת IGS ביבמ ישראל לחברה הבת, IGSI. חטיבת IGS היא חלק מיבמ ישראל הפועלת מפתח תקווה ועוסקת בתחום הייעוץ, בעוד שחברת IGSI היא חברה בת של יבמ ישראל הפועלת מגן שמואל, עוסקת בתחום מיקור החוץ והטמעת מערכות מחשוב בתחומי ה-ERP (ניהול כולל של משאבי הארגון) וה-CRM (ניהול מרכזי ושירות לקוחות).

הסיבה לפיצול שאינו מוכר באף מדינה למעט ישראל, נובעת מההיסטוריה של יבמ בישראל. בפברואר 97' רכשה יבמ ישראל את חברת תדיראן מערכות מידע, שהעסיקה כ-500 עובדים והתמחתה במתן שירותי מיקור חוץ. בעת הרכישה העדיפה יבמ ישראל שלא למזג לתוכה את החברה אלא להשאירה כחברה בת (IGSI) הפועלת לצד יבמ ישראל. כתוצאה מכך התפצל המודל של יבמ בין שתי החברות.

מקורות המכירים את החברה טוענים כי ביבמ מנסים מזה זמן רב לבצע ארגון מחדש בתוך IGSI. ייתכן כי ההחלטה למנות את קרמר, שהיה המנהל הישיר של פדלון במסגרת תפקידו כמנהל חטיבת IGS, למנכ"ל IGSI, מלמדת על תחילתו של מיזוג בתוך יבמ ישראל - שבסופו תכונס החברה הבת לתוך החברה האם.

בשבוע שעבר פורסם ב"הארץ" כי ביולי עזבו את IGSI כ-70 מתוך 700 עובדיה, במסגרת תוכנית פרישה מרצון שנועדה לחסוך בעלויות.

ביבמ ישראל טענו כי תחלופת העובדים היא חלק מתחלופה טבעית ושגרתית בתוך החברה, ואולם מקורות בשוק טענו כי ביבמ ישראל מרגישים שעם רכישת תדיראן מערכות מידע, רכשה החברה "שומנים מיותרים", בהם היא מנסה לקצץ בחודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ