עובדי פויכטונגר שבתו במחאה על אי-תשלום משכורת יולי

ועד הפעולה החליט להמשיך השביתה ביום ראשון ולקיים הפגנות מחאה

מאת חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת חיים ביאור

עובדי פויכטונגר תעשיות, המצויה בהקפאת הליכים ופועלת תחת נאמן, שבתו אתמול במחאה על אי-קבלת משכורת יולי. העובדים קיימו הפגנות בכמה צמתים בירושלים, אשדוד, קריית ביאליק, פתח תקוה ובאר שבע.

ועד הפעולה שהקימו עובדי פויכטונגר תעשיות החליט שהעובדים ישבתו גם ביום ראשון ויקיימו הפגנות - אם המשכורות לא ישולמו עד אז. אנשי הוועד אמרו: "בכל יום נחליט על אופי אחר לצעדי המחאה שיקוימו". מזכ"ל הסתדרות עובדי המתכת, החשמל והאלקטרוניקה, דורון עזרא, הביע תמיכה בפעולות המחאה של העובדים.

חבר ועד הפעולה מיקי סימון אמר שהעובדים גם דורשים לדעת מראש מי המועמדים לרכישת החברה, המעסיקה 850 עובדים. "לא נסכים שבקבוצות הרוכשים ייכללו אנשי עסקים שבעבר היו בעלי שליטה בחברה, אשר נטשו אותה לאחר שמשכו ממנה הון", אמר. "לאחר שעובדי החברה נכוו יותר מפעם אחת, הם לא יסכימו ליהפך שוב לקורבן של גופים פיננסיים המחפשים רווח מיידי".

עובדי פויכטונגר תעשיות לא קיבלו את שכר יולי על אף שנאמן החברה, רו"ח חן ברדיצ'ב, ביקש מבית המשפט המחוזי בתל אביב ביום שלישי השבוע להורות על תשלום המשכורות לעובדים.

בית המשפט הפיץ את הבקשה בקרב 12 משיבים, בהם הבנקים הנושים וכונס הנכסים הרשמי, שלמה שחר. ככל הנראה הבנקים לא יביעו התנגדות לתשלום המשכורות.

עו"ד גלילה הורנשטיין, המייצגת חלק מעובדי החברה, פנתה אתמול לבית המשפט המחוזי בבקשה להורות לנאמן להעביר לידיה מכתבי פיטורים ללא תאריך, וכן מכתבי שחרור כספים לקופות גמל וקרנות השתלמות.

לדברי הורנשטיין, המטרה של הבקשה היא להבטיח כי העובדים שיבקשו לממש את זכותם לפרוש מהחברה בעת הקפאת ההליכים בפויכטונגר או בסיומה בתנאי עובד מפוטר, יוכלו לדרוש את מכתבי הפיטורים ואת שחרור הכספים הצבורים לזכותם בקופות מהנאמן המחזיק בהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ