מתעכב מינויו של וילנאי לשר האחראי על חוק רשות השידור

מאת יוסי, רטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת יוסי, רטר

עיכוב במינויו של שר התרבות, המדע והספורט, מתן וילנאי (עבודה), לשר האחראי על חוק רשות השידור, במקומו של חברו למפלגה, השר המתפטר רענן כהן. לפי סדר היום של ישיבת הממשלה, אשר נמסר לשרים ביום חמישי שעבר, הממשלה לא תדון היום בישיבתה השבועית במינויו של וילנאי לתפקיד. זאת, על אף שהמינוי הובטח לו על ידי יו"ר מפלגת העבודה, שר הביטחון בנימין בן אליעזר, לפני כשבועיים.

גורמים במפלגת העבודה טוענים כי העיכוב במינוי וילנאי נובע מ"אחדות אינטרסים בין בן אליעזר לשרון: הראשון נוקם בוילנאי על תמיכתו בעמרם מצנע כמועמד לראשות מפלגת העבודה, והשני מעדיף שרשות השידור תהיה באחריות שר מהליכוד, ערב הבחירות לכנסת שיתקיימו בשנה הבאה". בעבודה שבו וציינו כי ההסכם הקואליציוני בין שתי המפלגות קובע במפורש, כי תיק רשות השידור יהיה בידי שר ממפלגת העבודה.

מלשכתו של השר וילנאי נמסר כי "מקומה הטבעי של רשות השידור במשרד התרבות. בימים בהם כיהן בנימין נתניהו בראשות הממשלה, הפכה הרשות לכלי במשחק הפוליטי והועברה משר לשר. היום, בעיקר לאור ההסכם הקואליציוני, אפשר וצריך לתקן את העיוות הזה ולהעבירה למשרד התרבות".

ממשרדו של יו"ר העבודה נמסר כי השר בן אליעזר לא חזר בו מעמדתו, וכי הוא תמך ועדיין תומך במינויו של וילנאי לשר האחראי על חוק רשות השידור. "השר בן אליעזר הודיע לפני שבועיים למזכירות הממשלה, כי מועמדו לתפקיד הוא השר וילנאי. הוא אינו רוצה אף שר אחר לתפקיד, ויש לבדוק מדוע העניין מתעכב במזכירות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ