מחווה לקולטריין בפסטיבל ג'ז בים האדום

מאת שירי לב-ארי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאת שירי לב-ארי

הפסטיבל ג'ז בים האדום יתקיים באילת, זו השנה ה-16, בימים שני עד חמישי. מלבד מופעי ג'ז של אמנים מישראל ומחו"ל, יתקיימו בו גם יריד מזון במתחם הפסטיבל בנמל אילת; ג'ם סשן בהשתתפות אמני הפסטיבל ומוסיקאים נוספים, ברחבת בריכת השחייה במלון ריביירה; כיתות אמן בהנחיית אמני הפסטיבל; פעילויות למען איכות הסביבה ושימור מפרץ אילת ועוד.

במלאות 75 שנה להולדתו של ג'ון קולטריין, יתקיימו בפסטיבל השנה כמה מופעי מחווה למוסיקאי, בביצוע הרכבים ישראליים, ומופע מיוחד של הסקסופוניסט הבריטי קורטני פיין, בליווי הרכב של חמישה נגנים.

בנוסף, יתקיים איחוד של להקת "ספיירו ג'יירה", שישלב ג'ז מודרני, פיוז'ן, ריתם אנד בלוז והשפעות לטיניות וברזילאיות. עוד יופיעו בפסטיבל: הכנרת רג'ינה קרטר, הזמר פרדי קול (אחיו הצעיר של נט קינג קול), חמישיית פיל וודס, הופעת אורח של גוראן ברגוביץ עם "תזמורת החתונות והלוויות", וכן הרכבים ישראליים כמו "פאנקפלה", "מקורות", ג'יני רבין ולהקתה, "פאנקנ'שטיין" ועוד.

בובות וקסמים

פסטיבל "קסם של אגדה על שם ירון ירושלמי" ייפתח ביום שלישי במרכז סוזן דלל בתל אביב, ויימשך שלושה ימים.

מדי שנה, זה 12 שנים, בסוף החופש הגדול, מתקיים הפסטיבל המוקדש לילדים בני 12-4. משפחתו של ירון ירושלמי, שהיה בן 19 כשנהרג במלחמת ההתשה, יסדה קרן על שמו, האחראית, בין השאר, לשיפוץ האולם הנושא את שמו במרכז סוזן דלל, הפקת אירועי תרבות והענקת מלגות בתחומי תרבות וספורט.

בפסטיבל השנה יעלו 12 הפקות, ובהן הצגות, מופעי מחול, תיאטרון סיפור, תיאטרון בובות, מופעים מוסיקליים, מופעי חוצות ברחבת סוזן דלל ועוד. בין הפקות הפסטיבל: "צחקה בובה זהבה", מופע מוסיקלי לפי שיריה של מרים ילן-שטקליס, במלאות 100 שנה להולדתה; "שמח עד הגג", מופע מוסיקלי תיאטרלי בשיתוף הקהל; מופע חדש לילדים של להקת "צעירי תל אביב"; מופע החוצות "דרקונים - יש דבר כזה", ועוד.

שלושה ימים של אהבה

מצעד האהבה בתל אביב נהפך השנה לפסטיבל מוסיקלי, שיתקיים לאורך חופי הים בעיר ויימשך שלושה ימים (יום חמישי הבא עד שבת). במצעד, שיתקיים ביום שישי (30 בחודש) לאורך הטיילת, מכיכר של"ג עד גן צ'ארלס קלור, מ-14:00 ועד כניסת השבת, ישתתפו משאיות של מועדונים ומפיקי מוסיקה, כמו מועדון TLV, "הפורום" בבאר שבע, "האומן 17" ועוד. בחופי תל אביב יוקמו גם מתחמים אלטרנטיוויים ומתחמי אמנות ויצירה, שבהם יוצגו תערוכות עיצוב ואמנות.

מטרתו של מצעד האהבה, שנוסד בברלין לפני 12 שנה, היא ליצור קהילה אוניוורסלית המפיצה בעולם מסרים של אהבה, שמחה, חופש ושוויון.

עלות הפקת המצעד השנה היא 750 אלף דולר. בשנה שעברה השתתפו במצעד, להערכת המארגנים והמשטרה, כ-300 אלף איש.

בוגרים ירושלמים בתל אביב

ביום שני ב-21:00 יוקרנו בסינמטק תל אביב שבעה סרטי גמר של בוגרי המחזור התשיעי של בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה סם שפיגל בירושלים. סרטי הגמר של שאר הבוגרים יוקרנו בסינמטק תל אביב ב-29 בספטמבר. הקרנות הסרטים נועדו לחשוף את הבוגרים לפני גורמים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בארץ.

הסרטים שיוקרנו בתוכנית הקרובה יהיו "איך אתה בנקמות" של נחומי לוז, "השעון של פפה" של מיכאל פרץ, "שליחות קטלנית ברמת גן" של ינאי גוז, "אנדרדוג" של ערן מירב, "שלושה סיפורי ירח" של נטע דבורקיס, "C'est la vie" של טליה לוין ו"חסד של אמת" של שלום הגר.

ערב עיון על "מזרחים בישראל"

הקשת הדמוקרטית המזרחית תקיים ביום שני ערב עיון על הספר "מזרחים בישראל" בעריכת חנן חבר, יהודה שנהב ופנינה מוצאפי-האלר. הערב יתקיים ב-19:00 בבית הסופר בתל אביב, וישתתפו בו הד"ר יוסי יונה, הפרופ' יהודה שנהב, הד"ר גל לוי, וחברי הקשת הדמוקרטית: מירב אלוש, שוש גבאי, יונית נעמן, משה קריף ונורית חג'אג'.

בספר אסופת מחקרים העוסקים במקומם של המזרחים בחברה הישראלית מהיבטים ביקורתיים. נעשה בו ניסיון לשחרר את המחקר החברתי מתפישת המזרחים כקורבן, ולהתמקד בתהליכים של כינון זהות ומחאה בחברה הישראלית.

כנס על שפינוזה

מכון שפינוזה, המוקדש לחקר כתביו של הפילוסוף היהודי ברוך שפינוזה, מקיים ביום שני ושלישי את הכנס "שפינוזה כאן ועכשיו", במשכנות שאננים בירושלים. הכנס מתקיים לרגל השקת בול "שפינוזה" חדש של הרשות הבולאית, ולקראת צאת תרגום חדש בעברית ל"אתיקה" של שפינוזה, בתרגומו של הפרופ' ירמיהו יובל.

המושב הראשון בכנס יוקדש לשפינוזה וההגות היהודית המודרנית, המושב השני לשפינוזה ומדינת ישראל, והמושב השלישי לתרגומים של הפילוסוף לעברית. בין המשתתפים בכנס: אבי רביצקי, מנחם לורברבוים, זאב לוי, ירמיהו יובל, אליעזר שוויד, נמרוד אלוני ומנחם ברינקר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ